Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erzurum 36, Göztepe ve Bursaspor 37
14 Mayıs 2019 Salı, 08:18

Bursaspor, Göztepe ve Erzurumspor, "Düşme kalma" da birbirleri ile mücadele mi, yoksa ikram yarışı mı yapıyorlar belli değil.
Bu defa da Göztepe ve Erzurumspor'un çok önemli puan kayıpları, Bursaspor'u tekrar diriltti.
Ancak, artık son fırsat bu.
Faydalandın faydalandın. Aksi halde, "Elveda" şarkısını söylemek kaçınılmaz.
Bu yüzden bu haftaki Bursaspor-Göztepe maçı gerçekten tam bir final. Bursaspor'u fazla strese sokmadan, Bursa'nın ayakta olacağı bir karşılaşma. Bu üçlünün ne yapacağı belli olmuyor ama, son 2 maç için akla en yatkın tahminlere göre Lig sonunda Erzurumspor 36, Göztepe 37, Bursaspor'un 37 puana ulaşması, normal gibi görünüyor.
Buna, "Bursaspor ikili averaj ile ligde kalır" da diyebiliriz.
Tahminler ise şöyle:
33 puanlı Bursaspor, Göztepe'den 3, Malatya'dan 1 puan alır ve 37 olur.
34 puanlı Göztepe, sadece Ankaragücü'nden 3 puan alabilir ve 37 olur.
32 puanlı Erzurumspor, Fenerbahçe'den 1, Kayseri'den 3 puan alır ve 36 olur.
Sonunda 37'şer puanlı Bursaspor ve Göztepe arasında ikili averajı daha iyi olan Bursaspor Lig'de kalır ve diğer 2 takım, Akhisar ile birlikte Lig'e veda eder.
Bu tahminlerin olmazsa olmazı ise, Bursaspor'un Göztepe'yi mutlaka yenmesi.

AVCI, BAŞKANINI AVLADI

Başakşehir-Ankaragücü maçından sonra Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Teknik Direktör Abdullah Avcı öyle demeçler verdi ki, zannedersiniz birbirlerine rest çekiyorlar.
Kulüpler aynı ama, görüşler çok farklı.
Gümüşdağ, nedense hakemlerden yakındı ve "Hakemler bu baskıyı kaldıramıyor. Saha dışı etkenlere güvenemiyoruz. Hakemlerin bir kısmına güvenmekte zorlanıyoruz. Haftalardır izledik, inanılmaz. Ben sadece hayretle izliyorum. Israrla bu maçları yönetemeyen, yaşını miladını doldurmuş bu son 2 haftada verilen hakemlerin takipçisi olacağız. VAR'ı göremeyen, VAR'la çelişki içinde olan hakemlerin maç yönetmesine MHK izin vermemeli" dedi.
Daha sonra ise Avcı konuşmaları ile , Gümüşdağ'ı adeta avladı:
"Ülkemizde futbol adına konuşulan şeyleri, hakem hataları, bazı takımlar kollanıyor gibi konularla sınırlı kalması bizi maalesef bir adım öteye götürmüyor. Yıllardır aynı kısır döngüde dönüyoruz. Kim kollandı, kim kayırıldı, kimin hakkı yendi...Biz futbolu bu şekilde okumaya devam ettiğimiz sürece, Ajax'ın başarılarını, Tottenham'ı, Liverpool-Barcelona ve City-Tottenham maçı gibi şeylere uzaktan bakmaya devam edeceğiz. Artık gerçekten yeter. Varsa ortada bir haksızlık bırakın onun sonucunu yapan düşünsün"
Evet, "Artık gerçekten yeter" lafının daha kafadan başkanına gitmesi de, önemli değil mi?
Galiba, "Avcı yüzde 90 Beşiktaş'ta" iddiası doğru gibi.