Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Fener almadı maçı biz verdik
29 Nisan 2015 Çarşamba, 08:19
Böyle bir saçmalık olamaz. Meşhur bir tv dizisindeki “İtilmiş-Kakılmış”lar vardı ya.
Emenike ve Alves de aynen öyle. 
Fenerbahçe’nin itilmiş-kakılmışlarını burada yıldız yaptı bizim savunma. 
Aynen Balıkesirli Gökhan gibi. 
Bu nasıl bir futbol anlayışı? Bu kadar ikram yaparsan sonuç böyle olur. 
Her maç yuhalanan Emenike nasıl bu kadar sağdan dalıp rahat rahat gol atabilir. Kovalım gitsin denen Alves nasıl böylesine kader çizebilir? Harun çaprazdan ve kapadığı köşeden nasıl böyle bir gol yiyebilir?
Gelelim Volkan Şen ve oyun anlayışına. Düşüşe girdiği için hakemlerle duble konuşur hale gelen Volkan dün yine etkisizdi. Kanatları hiç kullanamayan bir Bursaspor, Fernandao’yu niye göz göre göre devre dışı bıraktı?
Bunun tedbirini Şenol Güneş niye 90 dakika boyunca alamadı? Şenol Hoca Türk futbolundaki mevcut düzene karşı ihtilalci olduğuna göre bu maç tam fırsatı değil miydi?
İlk yarıda Fenerbahçe Bursaspor’un tempo yapmasına izin vermedi. Devamlı top gezdirdi, oyunu kontrolüne aldı. 
Peki nerede pres, nerede karşı tedbir?
Sahadakiler, kulübedekiler, tribündekiler sadece seyretti. İşte maçın gitmesinin tek nedeni bu. Zaten savunma da hak getire. Fenerbahçe bu avantajı göbeğini kaşıya kaşıya kullandı ve golleri attı. 
Yani sahasında rakibini boğan bir Bursaspor, bu defa kendi kendini boğdu. Turu şimdiden rakibin cebine kendi elleriyle koydu. 
Burada Ozan Tufan’a da bir şeyler söylemek lazım. Eğer sen Ozan Tufan diye devamlı söz ettiriyorsan dün gece de buna birkaç kelime daha eklemen gerekirdi.