Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gerçek ortada
04 Şubat 2018 Pazar, 07:56

Asıl konu 3-5-2 veya 4-3-2-1 değil, asıl konu Bursaspor'un Bursaspor gibi oynamadığıydı.
Le Guen istediği kadar, "Bu sizin düşünceniz" dese de gerçek ortada.
Bursaspor korkak futbolu bıraktı, rakibin üstüne gitti, sonunda Beşiktaş kelleyi zor kurtardı.
İstenen buydu. Le Guen'i onun için tenkit ediyorduk. İyi ki yapılmış, sonuç getirdi. Burada önemli olan mücadeleci futbolu Akhisar ve Malatya maçlarında da devam ettirmek. Artık rakiplerin bizden bir fazlası yok. Şimdi önemli olan bu fırsat ve moralle iyice düzlüğe çıkmak.
Beşiktaş maçındaki saha olayları nedeniyle ceza kapıda. Malatya maçının seyircisiz oynanma ihtimali var. Beşiktaş önündeki cesaretli futbolun ateşleyicisi taraftarlar. Aynı destek Malatya maçında da gerekliydi ama, bazı taraftarlar bunu düşünemedi, desteğin dozunu fazla kaçırdı.
Teknik ve ceza konularının arasına bugün biraz da magazin katmakta yarar var.
Hava değişsin.
Malum, Beşiktaş maçının kahramanları Yusuf ve Harun.
Bu kadar üstün bir performans Harun'dan bekleniyordu ama doğrusu Yusuf'tan beklenmiyordu. Hele Beşiktaş hiç beklemiyordu. Mesela Quaresma ve Oğuzhan.
Yusuf 2.gol öncesi önündeki bu ikilinin arkasına öyle bir top bıraktı ki, Quaresma ve Oğuzhan Süperfresh ürünü gibi oldu. Yusuf aralarından süzülürken, geriye dönemediler bile.
Çünkü böyle bir hareket beklemiyorlardı.
Bir beklenmedik olay da bu defa Yusuf yaşadı.
Hakem Halil Umut Meler, sahaya atılan maddeler nedeniyle oyunu durdurduğunda Yusuf o tribünlerin önüne geldi ve "Yapmayın, atmayın" dedi. Bu arada bir taraftar Yusuf'a net bir ifade ile "Sen işine bak" diye bağırınca Yusuf şaşırdı ve geriye, sahaya yöneldi.
O da böyle bir tepki ile karşılaşacağını tahmin edemedi. Bu konuşmalar, yayıncı kuruluşun sahadaki mikrofonlarına da yansıdı.
Sonuçta, heyecanı, sevinci,üzüntüsü ve olayları ile önemli ve ilginç bir gece yaşandı Bursa'da.

AHMET HOCAMIZI KAYBETTİK

Ticaret Lisesi'nin eski beden eğitimi hocalarından Ahmet Topuz vardı.
Bursa'da sporun kilometre taşlarından olduğu için onu tanımayan yok gibiydi. Koşu ve kayak sporunun yanı sıra Yenişehirspor antrenörlüğü de yapmış, amatör sporculara bilgi ve teknik desteklerde bulunmuş tam bir spor adamıydı. İlerleyen yaşına rağmen, günde 10-15 km. koşmak onun için çocuk oyuncağıydı. Her sahada, her yolda karşımıza çıkardı.
19 Mayıs 1919 doğumlu ve müthiş bir Atatürkçü olarak tanınırdı.
Vefat haberini aldık büyük bir üzüntüyle. Ahmet hocamıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Bursa onu unutmayacak.