Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hatalar zinciri ile geçti
09 Ekim 2019 Çarşamba, 09:55

Bursaspor'da kulübenin büyük hatası ile geçti 7.hafta. Altay'da golcü Marco'yu boş bırakmak, rakibin kontratak tuzağına düşüp Kappel gibi hızlı bir adama boş alan yaratmak hiç de hoş değil.
Üstelik Latovlevici'nin ağır olduğunu bile bile.

Sadece pas olayı üzerine değil de biraz rakibinin durumuna göre düzen kurmayı da düşünmek zorunda kulübe.
Neyse ki, 1.Lig'de herkes puan kaybetme yarışında. 7.hafta sonunda 14 puanla lider Ümraniyespor ile 10 puanla 12.durumda olan Osmanlıspor arasındaki 4 puanlık fark da bunu gösteriyor. İlk 2 ve ilk 6 yarışı da son haftaya kadar devam edecek gibi. Takımların hepsi denk. Böyle bir ortamda bariz hatalar ile puan kaybetmemek gerek.

Bir imza krizi ile patlak veren Sedat Dursun olayındaki gelişmeler her 2 taraf için de hata. Bir futbolcunun parlamaya başladığı ve fırsat bulduğu anlarda hız kesmek, genelde pek hayır getirmiyor.

BU DEFA OLMADI ARDA

Süper Lig'de yokuz ama hiç olmazsa hakemimiz var diye seviniyorduk. Ancak o da öyle bir hatalar zinciri oluşturdu ki, akıllara durgunluk.
Doğrusu hiç beklemezdik Arda Kardeşler'den.

Beşiktaş-Alanya maçında yaptığı büyük hatalarla hem Beşiktaş'ı hem de Abdullah Avcı'yı kurtardı. Buna "İpten aldı" da diyebiliriz.
Bir hakem bu kadar mı maçın kaderini değiştirir.

Burak Yılmaz'ın dirseği ile rakibinin ağzını burnunu dağıtması nasıl sarı kart olur? Nasıl VAR'a gitmez? Oyundan atılması ve sahada olmaması gereken Burak'ın daha sonra gol atması ve bir de gol attırması futbol adına büyük bir haksızlık değil mi?

Hele Atiba'nın açık eline çarpan top?
Bunun net bir penaltı olduğunu görmemek mümkün mü?
Evet bu defa olmadı Arda. Çeşitli yorumlar altında ezilmene de yol açtı bunlar.