Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hollanda’nın ne olacağı belli mi?
10 Ekim 2015 Cumartesi, 08:57
Bugün Çek galibiyeti üzerine odaklanmış durumda Türkiye.
Herkes 3 puan hesabında 3.’lük için.
Tamam da en kötü dönemlerinden birini yaşayan Hollanda’nın Kazakistan’da ne olacağı belli mi? Bir beraberlik niye yazmasın o maç? 
Olur mu olur.
Hele Sneijder ve Van Persie’nin 11 saat uçak yolculuğundan etkilenmeleri de gündeme geldiğine göre, bahaneler de hazır zaten. Onun için erken başlayacak bu maçın sonucuna göre oynayacak Milli Takımımız oldukça avantajlı durumda.
Arda Turan 83, Selçuk 46, Burak 42, Mehmet Topal 51, Hakan Balta 41, Caner 40, Umut 37 kez Milli olduğuna göre tecrübeli sayılabilecek bir takımın durum ayarlaması yapması da gerek. Çünkü Hollanda ile ikili averajda önde olmak da büyük avantaj. 
Birdenbire motor açan Necid’in performansının bu defa bize zarar vermemesi için gerekli tedbir alınacaktır mutlaka ama en garantisi, kale önüne indirilecek topları daha kanatlarda önlemek olacaktır.
Artık futboldan ziyade skora odaklı Milli Takımımızın en azından 1 puan çıkarmasını bekliyoruz.

YEŞİL-BEYAZLILARIN ZAFERİ

Avrupa 2016 elemelerinde 2 yeşil-beyazlı takım İrlanda ve K.İrlanda’nın başarılarını takdir etmemek mümkün değil.
D Grubu’nda İrlanda’nın Almanya’yı 1-0 yenmesi ve 18 puanla 2.’lik şansını yükseltmesi gerçekten büyük iş.
F Grubu’nda ise lider K.İrlanda Yunanistan’ı 3-1 yendi ve lider olarak tarihinde ilk kez finallere katılmayı garantiledi. Bir başka yeşil-beyazlı takımın büyük başarısıydı bu. Yunanistan’ın ise ekonomisi ile birlikte futbolu da dip yapmış oldu.