Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İstanbul'un emir erim Ramazan'ı
17 Şubat 2016 Çarşamba, 07:44
Bir kez daha ortaya çıktı. PFDK gerçekten İstanbul'un "Emir erim Ramazan"ı. 
Bursaspor'a gelince istediği gibi doğrayan PFDK, dün Beşiktaş'a karşı neredeyse özür dileyecekti.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu son toplantısında bakın nasıl bir karar aldı:
"Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hakkında, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına..."
Yani, ceza yok.
Gelelim Fikret Orman'ın internet sitesinde hakemler hakkındaki açıklamalarına:
"10 Şubat günü Konya ile oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında bir kez daha vahim ve artık kasıtlı bulduğumuz hakem hatalarıyla Beşiktaş'ın hakları çiğnendi. Stoperimiz Marcelo'ya gösterdiği kırmızı kart bütünüyle maçın skorunu ve Beşiktaş'ın o dakikaya kadar oyuna kurduğu hakimiyeti ortadan kaldırmaya yönelik bilinçli bir karar algısı yaratmıştır. Gençerler soyadının mesleki sicili malumunuzdur.”
Şimdi bunlara PFDK, “Disiplin ihlalinin unsurları oluşmamış” diyorsa ortaya çıkan gerçekleri de rahatlıkla kabullenebiliriz.
Şöyle ki;
Beşiktaş-Konya maçının hakemleri kasıtlı olarak Beşiktaş'ın haklarını çiğnemiştir. Aynı hakemler, Beşiktaş'ın oyuna kurduğu hakimiyeti ortadan kaldırmak için Marcelo'ya kırmızı kart göstermiştir. Gençerler soyadı, her türlü yoruma da açıktır.
Fikret Orman, bu ithamlardan ceza almıyorsa, PFDK hakemleri kedi yavrusu gibi sokak ortasında bırakmış olmuyor mu?