Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kalma kararını takdir ediyoruz
06 Mayıs 2016 Cuma, 07:56
Hamza Hamzaoğlu'nun Bursaspor'da kalma kararını takdir ile karşılamak gerek. Hem maaş indirimi hem de no transfer gerçeğinin ortada olduğu bir ortamda, ceketi giyip gidebilirdi de.
Ama yapmadı.
Gerçi kimsede para yok ama gelecek sezonun yine de zor geçeceğini bile bile.
Şimdi Özlüce mutfağında "Kendi yağı ile kavrulma" tariflerine başlayacak. Aynen Akhisar'daki gibi. Ancak burada bir Vakıfköy ve Adnan Örnek farklılığı var.
Başı sıkışınca el uzatabilecek.
Hamza Hamzaoğlu'nun "Kendini ispat etme" yarışına girmeye ihtiyacı yok. En azından kupaları çok fakat, hepsi geride kaldı.
Sadece, kemer sıkma politikasına giren büyük bir takımı da dereceye sokabileceğini gösterme başarısını  kariyerine ekleme ihtiyacı var.
Zaman zaman tenkitlerimiz olabilir ama Hamza hocanın bu zorlu yolda yanındayız.

İPEKOĞLU VE 32.HAFTA

PTT 1.Lig'de şampiyon olan Adanaspor'un teknik adamı Engin İpekoğlu'nu bir kez daha kutlarken bazı gerçeklere değinmekte yarar var.
Puan cetvelinde iş rahata erince, takım da havasını hırsını kaybediyor.
Türkiye'de durum böyle.
2005-2006 sezonunda Bursaspor'daki tecrübesini Adana'ya taşıyarak başarıya ulaşan Engin İpekoğlu, son haftalarda yine aynı şeylerle karşılaştı.
Bursaspor o dönem, puan farkını açınca 32.haftada Bursa'da Antalyaspor'a 2-1 yenilmiş, bazı tribünlerde  gereksiz tepkiler meydana gelmişti. Adanaspor da bu sezon 32.haftada sahasında Alanyaspor'a 2-0 yenildi.
Hem de şampiyonluğun kutlandığı en coşkulu bir gününde.
Biraz burukluk yaratıyor ama, futbolun da bir gerçeği bu.
Normal karşılamak lazım. Çünkü en önemli iş şampiyonluk.