Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Karamsarlık üzerine iyi geldi
03 Ağustos 2019 Cumartesi, 09:08

Bursaspor'da camiaya büyük bir karamsarlık havası hakimken gelen bu Altay galibiyeti çok önemli.
Aynı ligden bir takım karşısında, özel de olsa bir şeyler yapılabi-leceğini göstermek gönülleri rahatlattı, moral verdi.
Para yok, transfer yok, ümit desen hiç yok.
Daha şimdiden 1.Lig'den düşecek takımlar arasında Eskişehirspor ve Bursaspor'un gösterilmesi ise cabası.
İşte böyle bir süreç içinde Altay'ı yenmek, gençlerle de olsa direnmenin yolunu açmaktır. Hele hele 17 yaşındaki Ali Akman'ın sivrilişi ümitleri daha da artırdı. Gençlere zaman lazım, bu bilinen bir gerçek ama onların da başarıya 1-2 maçlık yerine devamlılık kazandırması çok önemli. Daha önce de bu eksiklikleri ve hayal kırıklığı yaşadıklarımızı unutmamak lazım. Altay galibiyetine tekrar "Hayırlı olsun" diyorum.
Eski başarılar, şampiyonluklar, Avrupalar geride kaldı. Bugünün gerçeklerini yaşamak ve kabullenmek zorundayız.

NAİM'İN HEYKELİNE BURSA DESTEĞİ

Dünyaca ünlü haltercimiz Naim Süleymanoğlu anısına memleketi Mestanlı kasabasında heykeli dikildi.
Halter kariyerine 3 Olimpiyat, 7 Dünya, 7 Avrupa Şampiyonluğu sığdıran, bu arada da 46 rekor kırarak müthiş bir başarıya imza atan merhum Süleymanoğlu böylece dünya Mestanlılar buluşması etkinliklerinde bir kez daha anıldı. Bursa Mestanlı ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk ile yöneticilerinin yanı sıra, Bursa CHP ve İYİ Parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanlarının da katılmaları ile etkinliklere Bursa desteği damga vurmuş oldu.

ES ES'TE BAŞKAN PES ETTİ

Eksi 6 puan ile lige başlayacak olan Eskişehirspor'da Başkan Osman Taş istifa etti. Beklenen bir gelişmeydi bu.
Sorunlar karşısında dayanma gücü kalmayan Taş'ın yaptığı açıklamadaki son bölüm oldukça dikkat çekici:
"İyi niyetle çalışmalarımızı sürdürmemize rağmen şehrin büyük kısmının destek olmadığına hep birlikte şahit olduk. Yine de var gücümüzle çalışmaya devam ederek takımı Polonya ve Afyon kamplarına gönderdik. Benim şahsen ilk günden bu yana Esstore'un devri, loca, vecibelerim ve son aylarda kulübe yaptığım ödemeler ile bugüne kadar Eskişehirspor için yaptığım harcamalar ve yatırımlar toplamda 9,5 milyon TL tutmaktadır. Buna rağmen maalesef başkaca hiçbir ciddi destek alamadık"