Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kongre kararını bir kez daha gözden geçirebilirsin
08 Mart 2017 Çarşamba, 04:43

"Gaziantepspor galibiyeti ile Bursaspor rahatladı" demiştik ya.
Şimdi bunun ışığı altında da Başkan Ali Ay'ın bir dediği geldi aklıma:
"Mayıs ayında kongre kararı alma düşüncem vardı. Sonradan vazgeçtim"
Madem rahatladık, bu kongre kararını Ali Ay bir kere daha gözden geçiremez mi? Son olaylar sonucu gelen istifalarla (Aslında daha da olmalıydı) yıpranan yönetime taze kan gerekmez mi?
Boşta olan futbol şube sorumluluğuna yeni bir isim bulma, taze para alma imkanı doğmaz mı?
Kötü giden sonuçlar ve idari hatalar nedeni ile Başkan Ali Ay, tahminlerin üstünde bir tenkit gördü. Ancak ne olursa olsun Ali Ay iyi işler de yaptı ve bu tenkitler, bu çalışmalar onu yeni kongrede kaybettirecek güçte de değil.
Ali Ay mayısta yine kazanır.
Onun için bazı hatalarından aldığı derslerle yeni bir yönetim kurma, yeni bir program hazırlama ile Ali Ay yeni sezonda daha iyi işler yapabilir.

GAZİANTEP İÇİN KÖTÜ BİR SEZON

İkisi de geçen hafta 2-1 yenildi.
Sadece Gaziantepspor değil, 1.Lig'deki Gaziantep Büyükşehir Belediye de "Düştü düşecek" durumda. Onun için Gaziantep şehri kötü bir sezon geçiriyor. Bu bir hakem hatası ile olacak iş değil.
Önemli olan, yeni stat avantajına rağmen futbolun orada komple kötü yönetildiğini görebilmek. Yoksa normal şartlarda takımlardan birinin hiç olmazsa orta sıralarda olması lazımdı. 23-24 haftaya gelindiğinde sen liglerinin dibini mekan seçmişsen, işler içeriden de çökmüş demektir.