Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
MHK, ana konuya niye giremiyor?
20 Mart 2019 Çarşamba, 08:25

Milletle alay eder gibi.
Bütün Türkiye, Bursaspor-Galatasaray maçında hakemlerin vermediği ve VAR'ın devreye girmediği penaltı olayını konuşuyor, MHK de topu taca atıp 3.goldeki ofsayt çizgileri için açıklama yapıyor.
Ana konuya girecek cesareti ve gücü bulamıyorlar kendilerinde.
Dostlar alışverişte görsün.
Ne diyor MHK:
"Bursaspor-Galatasaray müsabakasının 62. dakikasında misafir takımın kazanmış olduğu üçüncü gol öncesi yapılan VAR incelemesi ve çizilen ofsayt çizgilerinde, görevli VAR hakemi tarafından VAR PROTOKOLÜ ve FUTBOL OYUN KURALLARI KİTABI'na uygun olarak "TOPA İLK TEMAS ANI" ölçü alınmış ve doğru bir uygulama yapılmıştır"
Pekala.
Kayseri-Başakşehir maçında, penaltı pozisyonuna VAR, "Bir bak" diyor ve ardından penaltı veriliyor. Bursaspor-Galatasaray maçında aynı pozisyona VAR, "Bir bak" bile demiyor?
Bu çifte standart, FUTBOL OYUN KURALLARI KİTABI VE VAR PROTOKOLÜ'ne uygun olarak ölçü alınmış doğru bir uygulama mıdır?
Emre Taşdemir'in dirseğine çarpan topu, burnunun dibinde göremeyen! 3 hakemin yaptığı FUTBOL OYUN KURALLARI KİTABI'na uygun olarak doğru bir uygulama mıdır?
Daha bitmedi.
Maçın son dakikalarında Galatasaray kulübesi önünde Teknik Adam'a ait çizgiler içinde tam 17 teknik adam! bulunması, FUTBOL OYUN KURALLARI KİTABI'na uygun olarak doğru bir uygulama mıdır?
Evet, MHK.
Bunlar için de bir açıklama yapsana da görelim.