Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Muradiye’den stada kaya düştü
03 Eylül 2015 Perşembe, 10:34
Uzun zamandan beri Divan böylesine sertleşmemişti.
Büyük hatalar, üst üste gelen yenilgiler eleştiri sayısını da, dozunu da artırdı.
Hele hele "Bursaspor Başkanı yalan söyler mi?" haykırışları, Muradiye salonundan, Atatürk Stadı’na düşen kaya gibiydi doğrusu.
Recep Bölükbaşı da eskisi gibi değil. Gardı düşmüş, yelkenleri yarı yarıya suya indirmiş vaziyette. "Beni yargılayamazsınız. Ben hakaret işitmeye gelmedim. Böyle yaparsanız, bir daha Divan'a gelmem" derken bile eski havasından çok uzaktı.
Yeni Divan'ın toplantıları bundan böyle şehre yakınlığı nedeni ile Merinos Kültür Merkezi'nde yapacağını açıklaması gecenin ilk hayırlı haberiydi. Çünkü otel otel dolaşmaktan bıkmıştı üyeler. Divan Başkanı İdris Sevinç'in yeni komisyonlar kurulması için oylama yaptırması da bir ilkti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Timsah Arena ile ilgili bilgi vermesi, "Kendi takımımız var" sözlerini tekrarlaması, "Acaba Bölükbaşı'na fazla yüklenme olmasın diye mi geldi?" sorusunu da zihinlere getirdi ama orada olmasına rağmen,  "Takım niye dağıldı", "Fenerbahçe'de menajerlik ücretleri yüzde 5 iken bizde niye yüzde 25'lere geliyor?", " 22 milyon euroluk transfer geliri niye tekrar transfere harcandı?", "Sedat Berisha'ya verilen para neden sokağa atıldı? Bu parayı yönetim ödesin" gibi tenkitler de yağmur gibi yağdı.
Yani sert hava Altepe'ye rağmen yumuşamadı.
Divan üyesi Nuri Karaca'nın , "Süper Lig sezon ismi Hasan Doğan yerine İbrahim Yazıcı olmalı" şeklindeki konuşması da birilerine mesaj gönderir gibiydi.