Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Muslera ne ise Harun da o
17 Ekim 2016 Pazartesi, 06:54
Galatasaray'da Muslera ne ise Bursaspor'da Harun da o.
Bu bir Süper Lig gerçeği.
İkisi de sadece topları değil, takımlarını da kurtarıyor.
Bursaspor dün fark yemediyse, üstüne de 1 puanı cebe indirdiyse bunu Harun'a borçlu. Bilhassa Diabate ve Rusescu'nun şutlarını çıkarırken "Timsah Arena panteri" unvanını da çoktan hak etmiş oldu.
Maçtan önce Hamza hocaya hayret ettim. "Hücumlarımızı sıklaştırmayı düşünüyoruz" derken rakibin ekmeğine yağ sürdü sanki.
Karşındaki takım bunu affeder mi?
Daha ilk dakikadan itibaren hızlı hücum ve arkaya kolay sarkma ile anında skor 2-0'a geliyordu.
Dedik ya, Allah’tan Timsah Arena panteri var.
Pozisyon bulmada çok başarılı bir takıma karşı hücumu sıklaştırırken, arkayı seyrekleştirmenin manası ne? Hamza hocanın büyük hatasıydı bu.
Kaldı ki Bursaspor oyun kurgusu ile birlikte savunması da zayıf bir takım. Gerçi burda Aziz Behiç mucizelerini hariç tutmak lazım.
Osmanlıspor'da defansın belkemiği Koray'ın ilk yarıda sakatlanıp çıkması belki işimize yarar diyorduk ama olmadı. O dakikaya kadar zorlanan Del Valle soldan dalıp şut atma ve çerçeveyi yakalama fırsatı buldu, sadece o kadar.
Çünkü Bursaspor orta sahası ve Sercan yeteri kadar pozisyon yaratamadı.
2.yarı oyuna giren Merter ve Jorquera da orta sahaya merhem olmadı. Aslında olamadıyı bırak sonlara doğru oyuna tamamen hakim olan Osmanlıspor tek kale oynamaya başladı.
Bursa'da Bursaspor'un bu kadar mahkum olması, sadece teknik olarak değil fizik olarak da yetersizliğinin tam bir göstergesi.