Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Nemli hava değil "Nasıl olsa" havası
21 Ağustos 2016 Pazar, 04:41
Açılışı Adana, kapanışı Bursa yaptı ama, tersinde de Timsah için zorlu bir durum çıkardı ortaya.
Sıradaki Başakşehir ve Fenerbahçe maçları öncesi "Avantajlı" olarak yorumladığımız fikstür, korku salmaya başlardı mutlaka.
Anlaşılan o ki, Adanaspor'daki kötü gidişat ve farklı Trabzon galibiyeti, "Nasıl olsa kazanırız" havasına sokmuş Bursaspor'u.
Kötü başlamak ve ilk yarı sahada yok olmak, kesinlikle bunun işareti.
Yenilgiden kurtaran da 2.yarıdaki silkinme ile birlikte Aziz Behiç ve Batalla'nın üstün gayreti.
Yoksa Hamza hoca için "Zor bir pazartesi" olacağı kesindi.
"Adana'yı ve bilhassa Magaye'yi iyi etüt edemediği" teşhisi de konacaktı ona.
Oyun geneline bakıldığında, Bursaspor takım oyunundan oldukça uzak. Jorquera'nın solda oynaması mantık dışı. Necid'in oyuna olan soğukluğuna şimdi,"Zihin olarak da kopmuş"u eklemek gerek.
İsmail ve Ertuğrul'un asli görevlerini "Kornerlere gitme" kadar iyi yaptıklarını söylemek zor.
Bilal'in orta saha ağırlığı henüz gramlar hanesinde. Sercan Yıldırım da, 1-2 pozisyon haricinde, ne yapmak istediğine hala karar veremediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.
Her şeye rağmen bol nemi ve karşılıklı golleri ile yine de heyecan yaratan maçta, tribünlerdeki dostluk havası da ekstrası. 

BALIKESİR'DE MÜTHİŞ GECE

Düşmek kötü ama, 1.Lig'in tadı,tuzu heyecanı da bir başka.
İşte daha ilk haftada, yarın geceki Balıkesir-Eskişehirspor maçı. Tam bir heyecan fırtınası.
2 takım da hazır ve büyük iddia sahibi. "Şampiyonluk aşkına" diye başlayacaklar. Eskişehir'de Porsuk Bulvarı'nda hafta sonu Es Es, binlerce taraftarı ile, şarkılı, mankenli, 3'lü çektirmeli müthiş bir gece yaptı. Şarkıcı Mithat Körler yeni şarkısı "Diriliş" ile ortalığı ayağa kaldırdı.
Eskilerin efsane Başkanı Aydın Begiter, "Kurulduktan 10 ay sonra şampiyon olduk. Şimdi de 10 ay sonra şampiyon olacağız" diyerek, büyük bir moral aşıladı camiaya.
Eskişehir de gerçekten farklı bir futbol kenti. Tekrar Süper Lig'e dönmelerini diliyoruz. Önemli  risklere girdiler. Tersi bir durumda, büyük yıkım olur.