Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Onlar kendilerini düşünmüyor da
08 Kasım 2018 Perşembe, 07:55

Sanki 2.amatör küme maçı.
Sahada mahalle kavgası ve ardından Galatasaraylı, Fenerbahçeli 16 isim PFDK'da.
Bir de anlatırlar "Dünya Derbisi" diye.
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki grubuna "BAL" benzetmesi yapan İstanbul basını şimdi gerçeklere toslayınca TFF'ye yükleniyor. Schalke maçı öncesi ceza kararları açıklanmamalıymış. Sarı-Kırmızılıların moralleri! bozulmuş.
BAL dediler ya, Galatasaray da sanki BAL takımı. Profesyonelliği ve milyon milyon euroları çok çabuk unutuyorlar. Aslantepe'de birbirlerini boğazlayanların aslında Türk futbolunu dünyaya rezil ettiklerini nedense yok sayıyorlar.
Haşan Şaş ve diğer futbolcular bu rezaletleri ve kendilerini düşünmüyorlar da, TFF mi onların moralini düşünecek?
Aslantepe'deki topyekûn meydan savaşında, dikkat edin hep birbirlerini suçluyorlar. Hiç "Bizde de kabahat var" diyen yok. Bilhassa Galatasaraylılar.
Hasan Şaş'ın yaptıkları ile tribünden sahaya atlayan bir amigonun yaptıkları arasında ne fark var?
Fatih Terim Almanya'ya gitmiş hâlâ buraya sallıyor. Neredeyse Alman kameramana da girişecek. Kavga gürültüde dur durak yok.
Durum böyle olunca kabadayılık ile futbolun bir arada gitmesi mümkün mü?

VAR'SIZ LİGDE FENERBAHÇE SONUNCU

Eski düzende de kârlıydılar, şimdi de yine kârlılar.
Eski hakemlerden Deniz Çoban bir araştırma yapmış ve VAR sisteminin kullanılmaması halinde oluşacak puan durumunu açıklamış. Buna göre VAR'sız Lig'de Fenerbahçe 7 puan ile son sırada yer alıyor.
Bilindiği gibi VAR'dan en çok zarar gören ve puan kay-beden takım Bursaspor. Deniz Çoban'ın yaptığı puan cetve-line göre de VAR olmasaydı, Bursaspor 18 puan ile 6.durumda olacaktı.