Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Oyun kötü puan süper
12 Şubat 2017 Pazar, 04:59

"Sahasındaki maçı rakibe bu kadar kolay teslim eden takım yok" derken son anda gelen penaltı kurtardı Bursaspor'u ve 1 puanı.
Doğrusu futbolcusu ile teknik adamı ile böylesine büyük maç coşkusundan ve hamlesinden uzak bir takım beklemiyorduk dün gece.
Hele hele Boban Joviç'in (Haklı veya haksız) sarı kartı varken, Lens'e arkasından sarılmasını ve kötü günündeki Bursaspor'u 10 kişi bırakmasını ise hiç beklemiyorduk.
2.yarı yorulan ve 1-0'ı korumaya yönelen Fenerbahçe'nin üzerine 11 kişi ile yüklenme fırsatını yok etti Sloven futbolcu.
İlk yarıda Fenerbahçe'nin orta saha ve ilerdeki presi ile Bursaspor sahada adeta yok oldu. Top yapamadı, pozisyon yaratamadı. Stancu, Deniz ve Kubilay'a rağmen Fenerbahçe kalesini bulan tek şutu 80.dakikada gerilerden gelen Ertuğrul'un atması, Bursaspor'un orta saha ve hücumdaki başarısızlığının en güzel örneğiydi.
Tabii bütün dikkatimiz de hakem Halil Umut Meler'deydi, "Bakalım yine Fener'e mi çalışacak?" sorusuyla birlikte.
Ve gerçek çabuk geldi.
Sivok'un kapalı koluna çarpan topa rağmen, bastırdı penaltıyı.
Ancak maçın sonlarında hatasını telafi etti. Bu defa Fenerbahçe defansında kapalı kola çarpan topa verdi penaltıyı. Yani 1-1'in yaratıcısı Halil Umut.
Bursaspor'u maçın sonlarında ateşleyen taraftar. Bu bir gerçek. Fakat, meşale-para atma, sahaya girme olmadı.
Hele kritik haftalar öncesi.