Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Oyundan değil, 'lütuf'tan
03 Mart 2019 Pazar, 07:38

Bursaspor'un oyunu değil, Allah'ın bir lütfu bu galibiyet.
Şimdiden "Düştü" kelimesini tedavülden kaldıran bir 90+6 dakika golü.
Bursaspor'un böylesine bir kader maçında, bütün olumsuzlukları üzerinde toplamak için bu kadar da çaba göstereceği doğrusu hiç akıllara gelmezdi.
Daha ilk dakikadan itibaren kahır mektupları yazmayı alışkanlık haline getiren ve penaltı kaçırmada ısrar eden bir takımın yine de galip gelmesi gerçekten büyük şans.
Rize maçının bir kopyası.
Bu defa da kaleci Okan çıkıyor sahneye. Üzerine gelen topa Emre'den daha yakın olmasına rağmen, elle veya ayakla müdahale edememesine çıldırmak lazım.
80 yaşında sanki. Beli ağrıyor gibi santim santim eğilerek topu ellerine beklerken, rakip araya girdi ve golü atıverdi. Maçın başında tam bir soğuk duş.
Ya penaltı?
Kazansan da kazanmasan da fark etmiyor artık. Atacak adam yok:
Maç boyunca ağır çekim gibi sahada dolaşan, ayağındaki topu rakibe bırakmak için ne lazımsa yapan Sakho'nun da penaltıyı atamayacağı baştan belli oldu.
Yine nazlı nazlı geldi topa, göz göre göre daha baştan soluna atlayan kalecinin üzerine vurdu.
Ne olup bittiğine baktığı bile yok. O kadar umursamaz halde. 2.golde Allah'tan ayakları tutulan Sakho yerine Douglas verdi ters pası Saivet'e.
Bu şartlarda nasıl puan bekleyeceğiz gelecek maçlardan?
Allah'tan, "Atıldı, atılacak" diye beklediğimiz Aytaç gol attı, umudu taşıdı ilerleyen haftalara. Yusuf'a bu defa fazla kızamayız çünkü, yine de gayret ve gollere katkı peşindeydi.

BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ

Ankaragücü taraftarlarının Antalya dönüşü yaşadığı kaza için de büyük üzüntü içindeyiz.
Bu talihsiz olayda hayatını kaybeden 2 taraftara Allah'tan rahmet, ailelerine ve Ankaragücü camiasına başsağlığı dileriz. Yaralanan taraftarlara da acil şifalar temenni ederiz