Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Özer daha farklı olamaz mıydı?
16 Eylül 2020 Çarşamba, 08:15

Bursaspor bu kadar dertle boğuşurken, lige Adana Demirspor ile başlamak şanssızlıktı.
Nitekim öyle oldu.
Eski asların bir fırsatını bulup farkını ortaya koyacağı belliydi. Mehmet Akyüz de bunu kaçırmadı. Attığı gollerle maçın kaderini çiziverdi.
Peki Bursaspor'un ası durumundaki Özer Hurmacı için aynı şeyleri söyleye bilir miyiz? Geçen sezon sonundaki Adana Demirspor maçı öncesi yaşananlar ortada. Özer'in bunları da hırs yaparak daha farklı şeyler ortaya koyması gerekmez miydi? Hele konuk takımın yokları oynadığı ilk yarıda.
Artık Ali Akman'ın takımda direkt oynama günleri gelmiştir. Tecrübe kazandıkça daha verimli olacaktır. Ancak her olumlu hareket yaptığında göklere çıkarmak, ona yarar yerine zarar getireceğini unutmamalıyız.
Daha önceki örnekler ortada.
Transfer tahtasının açılması olayının üzerinde artık durmuyorum. Her yıl aynı insanlara, aynı kurumlara el açmak, gelen paraları boşa harcayıp borcu ve icra dosyalarını üst üste yığmak bıkkınlık yarattı.
Hep aynı hatalar.
Biraz da gençlerle yola devam etmek, hata yapsalar da onlara zaman tanımak bu kadar mı zor?
Bir kere de bunu denesek ne çıkar?

Kısır döngüye devam

Futbolumuzdaki kısır döngü hiç değişmiyor. Süper Lig başladı, hakem kavgaları yine manşetlerde ve ekranlarda ilk sırada. Borçlu ve parasız kulüplerin devlete ve bankalara yalvar yakar sağladıkları yeni olanaklar yine transfer çılgınlığında eriyip gidiyor. Yine yabancı bolluğu, yine menajerlere akıtılan çılgın paralar.
Bu bozuk düzen hiç bitmeyecek.
Transferde yere göğe sığdırılamayan futbolcular, daha sonra en ufak fırsatta terk ediyorlar kulüplerini.
Devlet de sağladığı bunca imkanların nasıl çarçur edildiğini görüyor ama "Gel bakalım hesap ver" demiyor bir türlü.
O da vitesi boşa atmış durumda.