Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sanki uzay mekiğinde doğdular
11 Aralık 2018 Salı, 08:32

Aynen eski Türk filmi gibi.
Bugüne kadar aşağıdakilere hep tepeden bakan Fenerbahçe, şimdi soğan-kuru sofrasında bağdaş kurmuş vaziyette.
Hayatın gerçeklerini görme dersinde.
"Düşme hattında, Ali Koç'la geldi Kamil Koç'la döndü, Susurluk tesislerinde ayran molasında, Harem'den servisle herkes evine" derken ortalık ayağa kalktı.
TV'ler, sayfalar, canlı yayınlar, manşetler hep onlara ayrıldı.
Aşağıdakiler yıllardır aynı durumda, hiç kapısını çalan, "Ne yer ne içersin" diye soran çıkmadı ama Fenerbahçe bir otobüse bindi diye olay oldu.
Sanki uzay mekiğinde doğdular.
Bırakın biraz da gerçekleri yaşasınlar, öğrensinler. Otobüs şoförünün, "Parayla saadet olmaz" CD'sini dertlenerek dinlesinler. En iyi soğan ve patatesin Karacabey'de yol üstünde satıldığını öğrensinler.


Futbol öyle bir oyun ki, çok zengin işadamı olmak da yetmiyor.
Başkan Ali Koç bu durumlara düşeceğini aklının köşesinden bile geçirmemiştir. Onun da hataları var ama, yeni düzen kuracağım derken, böyle dip yapmak da var.
Aslında yatıp kalkıp, UEFA cezalarına dua etsinler.
Eğer o kısıtlamalar ve mali sıkıntı olmasaydı Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş yanmıştı. Bu saha başarısızlıkları üzerine mutlaka yeni transferler yapar, yine kamyon kamyon euro-dolar saçarlardı.
Ve belki de bu defa kulübe ya kilit vurur ya da satarlardı.


Fenerbahçe'nin Ali Koç'un talimatı ile uçak yerine otobüs ile İstanbul'a dönmesi Kamil Koç'u bir anda Türkiye gündemine oturttu.
Sosyal medyada Fenerbahçe ile birlikte Kamil Koç da zirve yaptı.
Bu fırsatta, 1926 yılında otobüs firmasını kurarak Türkiye'de devrim yapan Bursalı işadamı Kamil Koç'u bir kez daha rahmetle anmak lazım.
Her şeyde ilk önce onun adı akla geliyor.