Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şaşkınbakkal var mı inecek?
17 Nisan 2015 Cuma, 07:44
Kadıköy’ün meşhur sözüdür: “Şaşkınbakkal var mı inecek?”
 Mesut Bakkal’ın “Bursaspor stadı bitip de orada final oynaması gerekiyorsa, böyle şeylere gerek yoktu” açıklaması da tam bir şaşkınlık.
“İşler ayarlandı”ya getiriyor lafı. Halbuki daha Fenerbahçe ve Galatasaray maçları var. Nasıl ayarlanacaksa?
Gençlerbirliği Teknik Direktörü, Uğur’un yaptıklarına bir daha baksın ve kenar yönetimini de iyi yapsın. Her an 2.sarıyı görmesi mümkün Uğur’u niye uyarmadı? Sarı kartı bulunan bir futbolcunun rakiple itiş-kakışa girmesi normal mi?
İlk yarıda skor daha da açılsaydı, o zaman Bursa’daki final aklına gelecek miydi?

İZ BIRAKAN İSİMLERDİ

2 değerli arkadaşımızı üst üste kaybettik.
Gazeteci  Erdal Çolak ve eski sporcu-yönetici Erdoğan Ağırbaşlı.
İkisi de Bursa’da sevilen ve iz bırakan isimler.

Gazeteci arkadaşımız Erdal Çolak mertliği ve işine bağlılığı ile çalıştığı döneme imza attı. Hacı lakaplı kaleci Erdoğan ise bir zamanların ünlüler takımı Mensucat’ta sivrildi ve sosyal hayata buradan giriş yaptı.

Erdoğan ve Mensucat deyince 1.amatör kümenin (Akın,Acar,Güven,Çelik’li dönemlerden sonra) 2.altın yılları olan 1970’li sezonları hatırlamamak mümkün değil.
Bilhassa TOFAŞ, Bursaspor amatör, Mensucat, Merinos ve Çilekspor gibi takımların fırtına gibi estiği bu yıllardaki futbol ve yetenekli isimlerin bugünkü PTT 1.Lig ile eşdeğerde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çamurda, kömür tozunda, kel çimde de olsa büyük çekişme içinde geçen  1.amatör küme maçlarını 5-10 bin seyirci izlerdi.
Bizlere mertliği ve amatör kümenin fırtınalı yıllarını hatırlatan 2 arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.