Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sergen kurnazlığı
19 Nisan 2018 Perşembe, 07:23

Konyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın, 37-38 puanın kümede kalma adına yeterli olabileceğini açıklaması biraz ilginç geldi bize.
Sergen kurnazlığı var sanki bunun altında.
Maksat, alt sıralardaki takımları biraz yumuşatma, Konyaspor'u daha rahat bu işin içinden sıyırma da olabilir.
Sergen'in bu açıklamasına karşılık, kalan maçlara bir kez daha göz atalım;
Karabük gitti. Osmanlıspor'un kurtulması imkansız. Geriye kalıyor, 3. takım kim olacak? Buna aday 5 takım bulunduğuna göre 33 puanlı Bursaspor'un lig sonunda 39, Gençlerbirliği'nin 39, Konyaspor'un 38, Alanyaspor'un 37-38, Antalyaspor'un 37 puana ulaşacakları tahmini, en mantıklısı gibi.
Bu 5 takımdan hiçbirin önümüzdeki haftalarda havlu atma ihtimali bulunmadığından mücadelenin son haftaya kadar devam edeceği kesin. Bu yüzden bu puanlara ulaşma da büyük ihtimal dahilinde. Dolayısıyla 37 puan kümede kalma adına yeterli gözükmüyor.
Onun için Sergen kurnazlığı var gibi.
Bu arada, alt sıralardaki yangının büyümesinde de Bursaspor'un büyük katkısının olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. 27.haftada Bursaspor Antalya'da 1 puan alsaydı, işler şekillenmiş olacaktı.

ELÇİYDİ, BAŞ TACIYDI DERKEN
Futbolcuya olan ilgiyi fazla abartmaya gerek olmadığı bir kez daha çıktı ortaya.
Bu, giydiği formayı ikide bir öpenler için de geçerli. İşte en son örnek Eto'o. Antalya'da bulunduğu dönemdeki tantana nereden nereye geldi. Elçiydi, baş tacıydı derken, Eto'o'ya Konya maçında sahte dolarlar atıldı yüzüne, o da malum hareketle karşılık verdi tribünlere.
Bir anda her şey bitti, çirkinlikler ayyuka çıktı. Herkese ders olmalı.