Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tahkim'deki dik duruş ilginç
24 Kasım 2018 Cumartesi, 08:07

Tahkim Kurulu'nun derbi nedeni ile Galatasaraylılara verilen cezaları firesiz onaması önemli bir olay.
Avrupa Uluslar C Ligi'nden sonra BAL'a düşüş var mı bilemiyorum ama, bunun baş kahramanı! TFF'nin cezalar konusunda dik durması ilginç.
Galatasaraylıların, "Fatih Terim TFF'yi mahkemeye vermeseydi bu cezalar olmazdı" şeklindeki yakınma ve itirazlarının da bir şekilde resmi veya gayriresmi olarak karşılığının verilmesi lazım.
TFF bu konuda suskun kalamaz. Spor kamu oyunun kafasını rahatlatmak zorunda.
Müsabaka hakemine yönelik hakaretler, saldırmalar, tehditler, milleti birbirine düşürecek beyanlar ortada iken herhalde Galatasaray, 2'şer maç ceza ve biri Tahkim'den indirimli karar beklemiyordu.
Bir tek, "Biz böyle alıştırıldık çünkü" demedikleri kaldı.
Onun için yaşanan rezaletlerin karşılığı hakkaniyetli bir şekilde verilmiştir. Hatta "Az bile" diyenlerin sesi de oldukça gür iken. Ancak bu cezaların başta İstanbul için aynen devam etmesi gerekir. Fatih Terim tazminatının arkasına sığınma devri de böylece kapanmış olur.
Bu arada ikinci ilginçlik yaşandı dün.
Tahkim'e yaptığı itirazı sonuçsuz kalırsa, Galatasaray'ın Türkiye Kupası'ndan çekileceği iddiaları vardı İstanbul'da. Türkiye Kupası kura çekiminden sonra Galatasaray'ın resmi Twitter hebasından, "Ziraat Türkiye Kupası 5.turdaki rakibimiz Keçiörengücü oldu. Hedef Kupa" açıklaması yapıldı.
Sonuçta, çekilme iddiaları da havada kaldı.

O SAHADA OYNANMAZDI

Ankaragücü-Beşiktaş maçının oynanacağı Osmanlı Stadı'nın zeminini görünce, "İnşallah bir sakatlık olmaz" demiştim dün.
TFF de işin üzerine düşmüş ki, kardeşin maçını Kayseri Kadir Has'a almış. Yine aynı gün ve aynı saatte. Ankaragücü'ne bu maçta başarılar diliyoruz.