Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tam yerine rast geldi manzara koydu
27 Aralık 2016 Salı, 04:57
Serdar Gürler öyle bir gürledi ki 2016’nın son lig maçında.
Neredeyse tüm yıla bedel.
Tek başına esir aldı 11 Bursasporlu ve yedek kulübesini.
Soldan, sağdan, ortadan zıpkın gibi deldi geçti. Bursaspor’da da 90 dakika, bu tehlikeye tedbir alamamakla geçti. Allah’tan Harun daha başlarda 2 önemli kurtarış yaptı da, ev sahibi ilk yarıda farka gitme imkanı bulamadı.
Yoksa 2.yarıda Bursaspor daha da çöker ve skor daha da açılırdı.
Burada en önemli faktör ise Bursaspor’da orta saha direncinin hiç olmaması, 2.yarıda oyuna giren Bilal ile de çöküşün hızlanmasıydı.
Soğuk havada daha baştan donan savunma ve Erdem, Aydın’a rahat orta yaptırma, Serdar Gürler’e de rahat vurma fırsatı verince maçın gidişatı belli olmuştu ama, Aziz, Batalla, Kubilay bindirmesi ile gelen beraberlik golü bile toparlanmaya yetmedi.
Batalla yanlız, Del Valle ve Deniz çok etkisiz kaldı.
Orta saha ise tamamen “Gençler tesisleri” oldu.
Bütün bu kötü tablonun üzerine, Hamza Hamzaoğlu’nun çıkıp sözü paraya getirmesi ise 4.gol yerine geçti.
Evet, maç sonu oldukça sert ifadeler ile istifa sinyalleri veren  Hamza hocanın “Tam yerine rast geldi, manzara koyduk” der gibi kendisinin ve futbolcuların alacaklarını (Geçen yıldan kalanları da) dile getirmesi, hiç de beklenmeyen bir olaydı.
Hepimiz şaşırdık.
Bu bilinen bir gerçek ama, madem bu kadar alacaklar öne çıkarıldı, 1 hafta önce de Antalya’ya karşı büyük mücadele ortaya koyan bu ekip yine alacaklı değil miydi? 
Dün gece ise “Eylem gecesi” mi oldu?