Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tehlike Arena’ya doğru ilerliyor
17 Ağustos 2016 Çarşamba, 04:51
Nerden nereye.
Milli maçlar ve finaller artık Konya ve Antalya’nın olurken, Sivas 4 Eylül Arena açılıp Trabzon sıraya girerken, biz hala Timsah Arena sorunları ile boğuşmaya devam ediyoruz.
Kaderimiz oldu bu.Yeni stadın doğu tarafındaki otoparkta çökme ve zeminde dalgalanmalar vardı.
Tüm uyarı ve tenkitlere rağmen, kimseden bir cevap gelmedi. Sadece, “Kamulaştırma süreci devam ettiğinden otopark rampaları doldurulup kapatılacak” diye yan bilgi verildi.
Kamulaştırma süreci devam ediyorsa, niye oraları beton dökülüp otopark yapıldı, doğrusu anlayamadık ama gerçek olan şu ki, çökme, çatlama, dalgalanma artarak devam ediyor.Hem de doğu tribünün altına doğru.
Bizim Ozan Demir’in çektiği fotoğraflardan belli ki toprak olayının, kamulaştırma sürecini falan salladığı yok.
O bir gün bildiğini yapacak ama,hadi bakalım hayırlısı.

ADANA’DA İŞLER İYİ GİTMİYOR

Sorunlarla boğuşan bir başka taraf da Adanaspor.
Gerekli transferler yapılamadı. Hazırlık süreci sıkıntılı ve bol mağlubiyetli geçti. Kısıtlı kadro ile 2 günde bir maç yapmak takımı yordu. Gol atması çok zor bir takım görünümündeki Adanaspor için Engin İpekoğlu en az 2 forvet transferi istiyor. Taraftar ilgisi tamamen azalınca kombine fiyatlarında 2.indirime gidildi. Arkasından A.Ş. yönetimi toplu halde istifa etti.
Yani Adanaspor’da işler iyi gitmiyor.
Bilal ve Batalla’nın orta sahaya, Joshua John ve Del Valle’nin kanatlara getireceği güven ve verim ile Necid’in bu defa gole daha yakın olacağı kesin. Harun ise kalede artık devleşmiş vaziyette.
Bu şartlarda Bursaspor’un, cuma akşamı 3 puan alması için tüm şartlar oluşmuş vaziyette.
Ancak, 3-0’lık Trabzon galibiyetini unutması lazım.