Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
TFF'nin 19.05 olayı çok çirkin
07 Eylül 2019 Cumartesi, 08:59

Türkiye'de bu kadar sorun ve çekişme varken araya bir de 19.05 olayı sokuldu.
TFF'nin Fatih Terim'e verilen 4 maçlık cezayı saat 19.05'te açıklaması ortalığı bir anda karıştırıverdi.
Kuruluşu 1905 olan Galatasaray ile alay eder gibi.
Türkiye'nin gündemini hep farklı yerlere çekip, zamları unutturur gibi.

Ancak TFF'nin böyle bir hata içine düşmesi veya düşürülmesi ise affedilecek gibi değil.
"Her camia için kutsal değerler vardır. Bunlardan biri de bizim kuruluş tarihimizdir. Bu ceza açıklamasının özellikle saat 19.05'te yayına girmesi beni buraya getirdi. Bunu yakıştıramadım. TFF, herhangi bir takımın, herhangi bir kulübün, tarikatın takımı değildir. TFF, bizim değer verdiğimiz bir kurumdur. Şimdi siz, eğer mevzilenmenizi belli bir takıma karşı alırsanız, cephenizi ona doğru kurarsanız asla bundan medet umanlara hayır getirmez. Kötü niyetiniz olmadığını kanıtlamalısınız. Bu tip işlerin iyi niyetle açıklanması mümkün görünmüyor" diye haykıran Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz bu defa haklı.
Gerçekten olacak iş değil bu yapılan ve çok çirkin.
TFF'den sızan bilgilerde, "Tahkim Kurulu toplantısının kararları daha önce sisteme girilip, internet sitesinde yer verildiği için tahkim kararlarının twitter'dan paylaşım saati 18.44, Disiplin Kurulu kararları sisteme daha geç girildiği ve resmi sitede daha geç yer bulduğu için twitter paylaşımı da daha geç yapılmış durumda" dense de bu hiç de tatmin edici değil.
Madalyonun bir de öbür yüzü var.
Nedense Fatih Terim'e verilen 4 maçlık cezaya da büyük itiraz ve tepki yağıyor.
Kayseri maçı sonrası, "Örgütlü organize işler. Bu sene profesyonelce işler var" yorumları yapan Fatih Terim'e ceza verilmez de teşekkür mü edilir? Hele hele Galatasaray'daki 4 döneminde şu ana kadar 31 maç cezalı bir sicile sahip olan Terim'in katlamalı ceza alması gayet normal değil mi?