Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Timsah Arena'da sıcak günler
13 Ekim 2015 Salı, 06:54
İhale kayıt numarası: 2015/136869  İhale adı: Bursa Büyükşehir Stadyumu Çatısı Membran Kapama İşleri Montaj Yapım İşi.
İhale onay tarihi: 9.10.2015
İhale kayıt no durumu: İlansız davet usulü.
İhaleyi yapan idare: Bursa Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale Şube Müdürlüğü.
Evet, 16.10.2015'te yapılacak ihalenin açılımını şöyle yapabiliriz:
Timsah Arena'nın çatısını yapan firma 6 ay ek süre talep edince, Büyükşehir Belediye buna sıcak bakmıyor ve montajın tamamlanması için yeni bir ihaleye karar veriyor.
Burada görünen o ki, alt taşeron firmaların daha rahat çalışması için ana firma bir nevi by-pass ediliyor. Yani amaç yine inşaatı bir an önce tamamlamak ama, gelişmelere bakılırsa Timsah Arena'nın açılışı daha önce de yazdığım şekilde 2016 yılını bulacak.
Çünkü daha doğalgaz, elektrik ve çevre düzenleme gibi önemli işler var.
Timsah Arena Bursaspor'a devredildiğine göre doğalgaz ve elektrikteki abonelik ve proje parasını da yatırması gerekiyor. Fakat henüz bu konuda bir gelişme de yok. Sadece bu paraya karşılık firmalara loca verilmesi var gündemde.
Ancak, Timsah Arena'nın bir an önce açılması için gayret sarf edilirken çok önemli bir konu olan doğalgaz ve elektrikteki abonelik ve proje parası işinin öyle veya böyle (Transferden 22 milyon Euro gelmesine rağmen) Bursaspor tarafından halledilememesi de ilginç.
Onun için ben gene diyorum ki, aman Atatürk Stadı'na iyi bakın. Oradan kolay kolay ayrılamayacağız galiba.
Ayrıca bazı kombine sahiplerinin şikayeti de var. Yeni stada geçilecek diye ayarlanan yerler nedeni ile Atatürk Stadı'ndaki eski yerlerini kaybedenler, yeni düzenleme yapılmasını da istiyor.