Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yazıcı sezonunu bekliyoruz
08 Haziran 2018 Cuma, 08:29

Geçen sene 7 Temmuz'da TFF'nin resmi sitesinden şu açıklama yapılmıştı:
"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Süper Lig'de 2017-2018 sezonunun İlhan Cavcav Sezonu olarak isimlendirilmesini kararlaştırdı. Gençlerbirliği Kulübü'nün yaklaşık 38 yıl başkanlığını yapan, Kulüpler Birliği'nin ilk başkanı olan ve geçtiğimiz Ocak ayında 81 yaşında vefat eden Türk futbolunun duayen ismi İlhan Cavcav'ın adı, Süleyman Seba, Hasan Doğan ve Turgay Şeren'in ardından Süper Lig'in bu sezonuna verildi."
Evet, şimdi geldik 2018-2019 sezonu öncesine.
TFF bugünlerde yeni sezona kimin adının verileceğini tespit edecek. Bununla ilgili çalışma ve araştırmalara da başlamıştır mutlaka.
Bizler zaten uzun zamandır gerek tribünlerde gerekse sayfa ve ekranlarda, merhum İbrahim Yazıcı sezonu için TFF'ye gerekli uyarılarda bulunuyorduk.
Yeni belirleme öncesi, konuyu tekrar gündeme getirmek ve hatırlatma yapmakta yarar var.
Bunun için Bursaspor'un ve TFF'deki Bursalıların da harekete geçme fırsatıdır bu günler.
Şampiyonluk ile Türk futbolunda bir devrim yapan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın sezona isminin verilme zamanı gelmiştir, hatta geçmiştir bile.

BORÇLUYU SUSTURMANIN YOLU
Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'nun dünkü açıklaması çok dikkat çekici.
"Borçluyu susturmanın en iyi yolu borcu ödemektir" demiş Hacısalihoğlu. Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç'un "Trabzonspor'a elimi uzatacağım" açıklamasına cevap bu.
Dostane yaklaşımın kendilerini mutlu edeceğini ancak konuyu çözmeyeceğini söyleyen Trabzonlu yönetici, bir kez daha "2011 kupasını teslim edecekler. Bunun başka yolu da yoktur" diyor.
Bakalım Koç'un bundan sonraki yaklaşımları nasıl olacak, doğrusu merak ediyoruz.