Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yine sınıfta kaldık
10 Şubat 2017 Cuma, 04:54

Bursaspor'da zorunlu hale gelen yeni tüzük için genel kurul yapıldı ama, katılımın yüzde 10'u bile bulmaması nedeni ile bu iş yine sınıfta kaldı.
Evet, 6 bin 365 genel kurul üyesinden ancak 625'i geldi tüzük kongresine.
Maddeler görüşülürken bu sayı giderek düştü ve son maddeye gelindiğinde salonda sadece 50-60 üye kaldı.
Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç kongreyi açarken, az katılımı tenkit etti ama Osmangazi Salonu baktım 1659 kişilik. Üye sayısı ise 6 bin 365.
Basın ve izleyiciler de var. Hepsi gelse 1 koltuğa 4 kişi düşecek. Ancak bunun imkansız olduğu klişeleşmiş bir şey. Üstüne üstlük hafta arası ve iş sonuna denk gelen saatler.
Daha önce fazla tetkik imkanı bulunamayan 61 maddeye son bir defa bakma fırsatı için verilen 15 dakikalık devre arasının ne kadar sağlıklı olabileceği de ayrı bir sıkıntı.
Divan Başkanı İdris Sevinç, bu işin içinde olmasına rağmen birçok maddeye itiraz etti.
Bazı üyeler, "Taraftardan çok şey isteniyor ama buraya gelmemesi için kongre saat 17'ye alınıyor" dedi.
Bütün bunları alt alta sıralarsak, "Yine sınıfta kaldık" tabelasını rahatlıkla Osmangazi Salonu girişine asabiliriz.

VAN PERSİE İÇİN SUÇ DUYURUSU

Tombala olayı tüm Türkiye'nin tepesini attırdı ama sonunda en hayırlı işi de bir avukat yaptı.
Av. Ömeralp Polatoğlu, Çağlayan Adalet Sarayı'na giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Polatoğlu, "Kişilerin huzur ve sükununu bozma, kanunlara uymamaya tahrik, hakaret, suç işlemeye tahrik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, hayasızca hareketler" suçlarından kamu davasının açılmasını talep etti.
Avukat Polatoğlu'nun dilekçesinde ayrıca, "Edep dışı hareketleri nedeni ile dostlukları ve rekabetleri yüz yılı aşkın 2 kulübü karşı karşıya getirdi, büyüyen kavgaların yaralanmalara kadar varan olaylara sebebiyet verdi" ifadeleri de yer aldı.
Oynanan 10 paralık bir futbol yüzünden bu kadar müsamaha ve değer kaybı yaşanmaması gerektiğinin mücadelesini vermek güzel bir şey.