Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Yılmaz’ın dördüncü yıl mesajı: Yıldırım’da iyi işler çıkardık

  Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2023 07:48
  Yazının Güncellenme Tarihi: 22.03.2023 07:48

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı Sönmez Medya Genel Müdürü Burak Özgün, ASTV Program Müdürü Sevda Kurul ile ziyaret ederken, zamanın nasıl bu gibi akıp gittiğini düşündüm.

  AK Parti İlçe Başkanı görevinden ayrılarak Yıldırım Belediye Başkanı Adayı olan Oktay Yılmaz’ın Baia Otel’deki Sönmez Medya Buluşmaları programını daha dün yapmışız gibi geldi. Oysa üzerinden koca dört yıl geçti. Bu sürede iki yıl pandemi, bir yıl ekonomik kriz, son bir ay ise deprem ve su baskını felaketleri yaşadık.

  Yılmaz’la sohbetimiz deprem bölgesindeki izlenimleriyle başladı. Deprem bölgesinde Adıyaman dışında tüm illeri ziyaret eden Yılmaz, Yıldırım Belediyesi olarak Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 300, Hatay’ın Hassa ilçesinde de 200 konteynır kurduklarını anlattı.  

  Felaketin büyüklüğüne dikkat çeken Yılmaz’a depremin Yıldırım’daki kentsel dönüşüme etkisini de sorduk.  Ekranlara yansıyan görüntüler, kentsel dönüşüm görüşmelerindeki bakış açını değiştirdi mi sorumuza karşılık Yılmaz, ‘Maalesef beklediğimiz etkiyi göremiyoruz. Hala ısrarlarından vazgeçmeyenler var’ dedi.

  Yılmaz, Mevlana’da TOKİ’nin yaptığı konutların hızla yükseldiğini ve yakında ikinci etabının hazırlıklarına başlayacakları konutların yılsonuna kadar teslim edileceğini belirterek, şöyle devam etti.

  ‘Eskisini yıkıp yerinde yerini yaptık. Doğru bir kentsel dönüşüm uyguladık. Yeşil alan ve diğer imkanlarıyla birlikte. Deprem bölgesinde TOKİ konutlarında hiçbir sıkıntı yok. İkinci etabın imar uygulamasını bitirdik. Yakında vatandaşlarla uzlaşma görüşmelerine başlayacağız.  944 konut yıkıp, 1244 konut yapıyoruz. Yoğunluğu da arttırmıyoruz’ 

  Mevlana’nın yanı sıra Mimar Sinan, Davutkadı’da da dönüşümler yapıldığını ifade eden Yılmaz, kentsel dönüşüme özel sektörün girmesinin süreci daha da hızlandıracağını söyledi.

  Oktay Yılmaz, başkanlık görevine başlarken birinci yılı belediyenin yüklü borç stoku nedeniyle mali disiplin, ikinci yılı fen işleri, üçüncü yılı dönüşüm ve tapu yılı ilan ederek çalışmalara bu yönde ağırlık vermişti. Yılmaz’a son hizmet yılında hangi konuya ağırlık vereceklerini de sorduk. En başından beri 2023’ü yüzüncü yılı dolayısıyla cumhuriyet yılı olarak tasarladığını ifade eden Yılmaz, ‘Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye yüzyılı da bizim hedefimizle örtüşüyor’

  Başkan Yılmaz’a dört yılın nasıl geçtiğini ve beklentileri doğrultusunda çalışma yapıp yapamadığını da sorduk. O da yanıtladı.

  Pandemi ve ekonomik zorluklara rağmen bence iyi işler çıkardık’ sözleriyle konuşmasına başlayan Yılmaz, imar ve kentleşmeyle ilgili doğru çıkış yaptıklarını, kentsel dönüşüm çalışmalarının da bunu gösterdiğini ifade etti. Yılmaz, şöyle devam etti:

  ‘Heyelan yaşanan Mollaarap’ta yeniden konut yapmamakla doğru bir iş yaptık. Yeni konutlar yapsaydık molozlardan oluşan yamaçta aynı sorunlar yaşanmaya devam edecekti’ 

  Son sorumuz ise görev sürelerinin başkanlara yetmemesiyle ilgiliydi. Çünkü birinci dönemi başkanlar hizmet ettikleri bölgeleri tanımak ve projeler üretmekle geçiriyor. Ve 5 yılın sonunda daha yapacak çok iş olduğunun farkına varıyorlar.

  Yılmaz’ın ikinci dönemle ilgili sorumuza yanıtı politik oldu. Yılmaz, genel seçimden sonra değerlendirme yapacağız. Bizde teşkilat kültürü var. Partimizin lehine ne olacaksa ona göre karar verilir. O karar ne olursa olsun uyarız…


   BU KEZ SİYASET MİNDERİNE ÇIKTI

  14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde milletvekili seçilmek isteyenlerin aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Tabi iddialı adayların gazetelere ziyaretleri de yoğunluk kazandı.

  Bunlardan biri de Bursa’da salon sporları ve özellikle güreş denilince akla gelen ilk isim olan Musa Aydın, AK Parti’ye milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı ve Sönmez Medya’yı ziyaret etti.

  6 yıl boyunca güreş federasyonu başkanlığı yapan Musa Aydın’ın Sönmez Medya’da ziyaret adresi Spor Müdürümüz Süha Gürsoy oldu.  

  Aydın’ın güreş federasyonu başkanlığı döneminde Rio Olimpiyat Oyunları’nda 5 madalya, Avrupa'da toplamda 16 madalya ve Dünya Şampiyonası’nda 6 madalya kazanıldı. Musa Aydın şimdi sporda elde ettiği tecrübeleri siyaset arenasında kullanmak istiyor. Projeleri de hedefleri de hazır. Bunun için de Bursalılardan destek bekliyor.


   BATISİAD’TA AHMET ER GÜVEN TAZELEDİ

  Batı Trakya kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlar'daki sesi olmak misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Batı Trakya Türkleri Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği’nin (BATISİAD)  3’üncü Olağan Genel Kurulu yapıldı,

  Divan başkanlığını Mustafa Gürses’in, divan kurulu üyeliklerini de İsmail Kuş ile Rafet Emin Demir’in yaptığı BATISİAD’ın genel kuruluna Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Karaömer  ile çok sayıda davetli katıldı.    

  Kentin güçlü yapısında belirli aralıklarla Bursa’ya göç etmiş olan Evlad-ı Fatihan’ın torunlarının önemli payı bulunduğunu ifade eden BATISİAD Başkanı Ahmet Er, ‘ BATISİAD, Batı Trakya’dan göç etmiş ve her biri iş dünyasında başarılarıyla anılan girişimcileri bir araya getiren bir çatı kuruluştur. Her yıl Bursa ve ülkemiz ekonomisi için büyük katma değer üreten Batı Trakya ve Balkan kökenli, Türk iş adamları BATISİAD çatısı altında kenetlenmiştir. BATISİAD bugün, Türkiye ve Batı Trakya arasında kurulan bağın önemi bir sembolü konumundadır’ dedi.    

  Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde güven tazeleyen Ahmet Er başkanlığındaki BATISİAD yönetiminde şu isimler yer aldı:   Ali Ömeroğlu, Adnan Yakupoğlu, Bünyamin Terzi, Cihat Yusufoğlu, Ekrem Tuna, Gürcan Yılmaz, Hasip Semerci, İbrahim İsmailoğlu, İkbal İbrahimoğlu, Rafet Emin Demir, Salih Altuğ, Süleyman Güler.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  Yükleniyor..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.