Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti, CHP ve MHP’li başkanlar Bursa’dan Türkiye’ye örnek olacak
23 Eylül 2016 Cuma, 05:02
Bunu söylemek;
Belki de pek doğru olmayabilir.
Ama;
15 Temmuz gecesindeki şu hain darbe girişiminden geriye kalan tek olumlu şey, her düşünceden insanın, bağımsızlığı ve vatanı için bir araya gelmesi ve kenetlenmesiydi.
Keza;
Siyasi erkin, bir dönem birlikte hareket ettiği eski adıyla cemaati, yeni adıyla Fethullahçı Terör Örgütü’nü tüm çıplaklığıyla görmesi de bir başka olumlu durumdu.
***
Şu bir gerçek ki;
15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de çok şey değişmeye başladı.
Türkiye;Hem idari, hem de siyasi olarak yeni bir yapılanma içinde.
Bu harman içinde zaman zaman kurunun yanında yaşın da yandığı olmuyor değil.
Bu nedenle;
Ağırlıklı olarak muhalefet partileri, FETÖ’cü olmadıklarını ve mağdur olduklarını ileri süren kamu çalışanlarının akınına uğruyor.
Ne var ki;
Devletin tüm kurumlarına sızan ve hatta sızmakla kalmayıp, yönetmeye de başlayan bu terör örgütünün kadrolarına bir şekilde müdahale etmek gerekiyordu.
Hatta;
Geç kalındığını söylemek dahi olası.
Keşke;
15 Temmuz hadisesi yaşanmasaydı da, bu devlet kadrolarındaki bu temizlik, muhalefetin uyarılarıyla çok önceden yapılabilseydi.
***
Tabii...
Türkiye’nin adeta gelip gittiği o 15 Temmuz’dan sonra geriye kalan bir diğer olumlu tablo da, Türk siyasetinin dilinin değişmesiydi.
Bu işin miladı da Yenikapı buluşmasıydı.
7 Ağustos’ta;
Yani darbe girişiminden kısa bir süre sonra İstanbul’da milyonların katılımıyla gerçekleştirilen demokrasi mitingi, deyim yerindeyse herkese ilaç gibi geldi.
Hem;
Ekonomik göstergeler normale döndü.
Hem de, geleceğe dair duyulan kaygılar giderilmeye başladı.
Bunun için;
AK Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin lider ve tabanlarının aynı amaç doğrultusunda bir araya gelmeleri gerçekten de bir milattı.
***
O gecenin;
Üzerinden 2 ayı aşkın bir süre geçti.
Türkiye, yöneticisinden insanına değin FETÖ konusunda son derece net.
PKK neyse, IŞİD neyse, FETÖ de öyle.
Bunun için 7 Ağustos’tan bu yana, siyasilerin ortak dili kullanması çok önemli.
İşte;
Bu tablo ışığında bizler de Sönmez Medya Grubu olarak bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atmanın heyecanını yaşıyoruz.
Tabii;
Bu projede en büyük pay, AK Parti’nin, CHP’nin ve MHP’nin.
***
Birkaç gün önce;
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’u, CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’i ve MHP İl Başkanı Tevfik Topçu’yu Sönmez Medya’ya kahve içmeye davet ettik.
Holding yöneticimiz Kemal Erdoğan ve Medya Genel Müdürümüz Burak Özgün’le birlikte, 3 il başkanıyla özel bir buluşma gerçekleştirdik.
Ve bu buluşmadan, Türkiye’ye örnek olacak bir proje çıktı.
Yenikapı ruhundan hareketle Sönmez Medya olarak, bir başka pencere açtık.
Buna göre;
AK Parti, CHP ve MHP il başkanları bu ruhtan hareketle bundan sonra 27 Eylül Salı gününden itibaren artık her salı akşamı AS TV ekranlarında, bizim sunduğumuz canlı yayın “Platform”da olacaklar.
Ve sizler için gündemi değerlendirecekler.
Yanı sıra...
Başkanlar Cemalettin Torun, Şadi Özdemir ve Tevfik Topçu 29 Eylül Perşembe gününden başlamak üzere, her hafta siz Bursa Hakimiyet okurları için de yazacaklar.
Ve;
Gerek AS TV’deki yorumlarını, gerekse Bursa Hakimiyet’teki görüşlerini sizlerle sadece ve sadece, Sönmez Medya aracılığıyla paylaşacaklar.
Doğrusu;
Bizler de, kendilerine önerdiğimiz bu projeye şartsız destek oldukları için teşekkür ediyoruz.
Yeni yayın dönemine girdiğimiz şu günlerde sizlerin  karşısına yine bir başka ilkle çıkmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.