Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BUGÜN BAŞLAYAN AS TV'NİN YENİ YAYIN DÖNEMİ KENTE IŞIK TUTACAK
17 Eylül 2018 Pazartesi, 07:54

Bugün itibariyle; Sönmez Medya'nın ana mecralarından AS TV'nin yeni yayın dönemi başlıyor.
Her yeni dönem öncesinde olduğu üzere, "2018-2019 sezonu" için tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve yepyeni, dopdolu bir yayın akışı planladık.
Eminiz ki;
Bizlerin prime time olarak adlandırdığı akşam programları ile Bursa'nın spordan siyasete, ekonomiye, sosyal hayata ve yerel yönetimlere dair tüm gelişmelerini eksiksiz olarak izleyip haberdar olabileceksiniz.
Bu yönde de;
Saatlerimizi fiksledik.
Artık canlı yayın programlarımız her akşam saat 20.30'da başlayacak.

HER AKŞAM FARKLI BİR
CANLI YAYIN PROGRAMI

Pazartesi günleri Bursaspor günümüz.
Maçların tüm değerlendirmeleri ve konuk analizleri Süha Gürsoy'un sunumu ve daimi konukları olan Levent Batur, Çetin Sabırlı, Erkan Öncel ve Adem Vural'la birlikte sizlere aktarılacak.
Salı günleri ise siyaset günü.
Bendenizin sunumu, AK Partili Hayrettin Çakmak, CHP'li Gürhan Akdoğan, MHP'li Arif Demirören ve İYİ Parti'li Hasan Toktaş'ın yorumlarıyla tüm güncel siyasi gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.
Çarşamba ise;
Yazı İşleri ekibimizin haber toplantısı Bursa Baia Otel'de yapılacak.
Buradan da;
AS TV Haber Müdürümüz Canan Deniz'in moderatörlüğünde ve "Sönmez Medya Buluşmaları" adı altında, sizlere her hafta, kent yöneticileriyle buluşarak bilgi paylaşımı yapacağız.
Perşembe günü ise "Yerel Yönetimler" günü.
Köşe yazarımız İlhami Yıldız, belediye başkanlarını ve bürokratları canlı yayında konuk edecek ve çalışmalarını aktaracak.
Cuma ise ekonomi günü.
Ekonomi haberleri editörümüz Onur Fidansoy, haftanın ekonomik analizini, para piyasalarını, konularında uzman isimlerle birlikte "Ekonomi Masası"nda değerlendirecek. Aynı zamanda Bursa ekonomi dünyasına da ışık tutacak

1 SAATLİK YAŞAYAN
ANA HABER BÜLTENİ

Bugünden itibaren;
Yerel televizyonlara örnek olacak şekilde, ana haber bülteninde bir çığır açıyoruz.
Artık;
Ana haber bültenimiz tam 1 saat sürecek.
Sevda Kurul'un farklı bir tarzda sunacağı bülten saat 19.00'da başlayacak.
Ve;
Canlı yayın konukları, telefon bağlantıları ve yorumlarla sürecek.
Bu bir saatlik "Yaşayan Ana Haber Bülteni"nde Bursa haberleri öncelikli olarak tüm yurt ve dünya haberleri de olacak ki, bu bülten ile tüm haber ihtiyacınızı gidereceksiniz.

ALTAN ERKEKLİ İLE "SEN
OLSAN NE YAPARSIN?"

Yeni yayın döneminde;
Akışın 2. prime time zamanında da sürpriz programlarımız olacak.
Mesela; Ünlü oyuncu Altan Erkekli'nin sunduğu "Sen Olsan Ne Yaparsın" adlı yarışma programını zevkle izleyeceksiniz.
Erkekli'nin;
Sunduğu bu zevkli program her salı "Platform"un ardından, her cuma akşamı da "Ekonomi Masası"ndan hemen sonra saat 22.00'den itibaren AS TV ekranlarında olacak.
Çarşamba ise; Sönmez Medya Buluşmaları'ndan hemen sonra Dr. Emre Kaya sizlerle canlı yayın "Sağlık Olsun"da yine birebir iletişime girecek ve sizlerden gelen tüm sağlık sorunlarını konunun uzmanlarıyla birlikte cevaplayacak.
Perşembe ise; Yine yepyeni bir program olan "İkili Oyun" ile spor servisinden Tolga Öztaş ve Samet Zinciroğulları, yine canlı yayında, kritik spor sorularına, konuklarıyla cevap arayacaklar.

HER GÜNÜN KRİTİĞİ
İSE "SATIRBAŞI"NDA

Bugün başlayan;
Yeni yayın dönemimizde her günün kritiği, konularında uzman isimlerle saat 17.30'dan itibaren canlı yayın "Satırbaşı"nda yapılacak.
Deyim yerindeyse, kentin o günkü gündemi "Satırbaşı"nda atacak.
Mesela bugün ilk konuğumuz, okulların açılması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger olacak

HAFTA SONU SİNEMA
KÜLTÜR SANAT KEYFİ

Temirağa Demir'in müzisyen konuklarıyla ve şairlerle birlikte sunduğu "Buğu" sanat tarihçisi Ahmet Erdönmez'in, kentin tarihini incelediği "Bursa'da zaman"
Yabancı film kuşağı,
Ve tabii ki;
Yeni sezon "hayvan belgesellerimiz" ve "ilginç makineler", haber bültenlerimizle birlikte hafta sonunun vazgeçilmezleri olacak.

YENİ SEZONDA SORUMLULUĞUMUZ
ÇOK DAHA AĞIR OLACAK

Tabii bir de;
Yaklaşan yerel seçimler var.
Mart 2019'da yapılması planlanan yerel seçimler, sadece partiler ve adaylar için değil, kentimiz ve ülkemiz için de büyük önem taşıyor.
Bu süreci;
En başından itibaren, her zamanki gibi objektif ve ahlaklı bir yayıncılık anlayışı ile sürdürüp, seçim gecesinin sonuna değin götüreceğiz.
Bu aşamada;
Tüm aday adayları, adaylar, parti yöneticileri, programlarımızın konukları olup, sizleri aydınlatacaklar.
Yani...
Türkiye'nin en büyük özel sektör kuruluşlarından biri olan Sönmez Holding'in iştiraklerinden olan AS TV, bu güven ve sorumluluk içerisinde, yeni yayın döneminde de gözünüz, kulağınız, sesiniz olacak.
Yeni dönem, hepimize hayırlı olsun.