Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılması beklenen Bursa’daki bu çok özel nikah 4 Kasım’da
04 Ekim 2016 Salı, 05:00
Bursa;
Önümüzdeki ay çok özel bir nikaha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Kısa bir süre sonra;
Davetlilerin ellerine de ulaşmaya başlayacak olan bu özel nikahın, özel konukları kadar, yeri de hayli özel ve ilginç.
Nikah;
4 Kasım Cuma günü Nilüfer’deki 7500 kişilik Tofaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Ve;
Hem bu salonda, hem de Bursa’da ilk kez böylesine ilginç ve kalabalık bir nikah töreni olacak.
Tören;
Bursalı başarılı siyasetçi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in avukat oğlu Enes Çelik ile Şanlıurfa İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Uğur Büyüktipoğlu’nun hukuk öğrencisi kızı Ezgi Büyükhatipoğlu arasında gerçekleştirilecek.

***

Kısa bir süre önce;
Ankara’da iki aile arasında gerçekleştirilen özel bir nişanla dünya evine girmeye hazırlanan Enes Çelik ve Ezgi Büyükhatipoğlu, şimdi de Bursa’nın en kalabalık davetli topluluğunun olduğu bir buluşmada, yeni bir hayata adım atacaklar.
Genç çift;
Bu kalabalık nikah töreniyle, hayli farklı bir cemiyetin de baş aktörleri olacak.

***

4 Kasım’da;
Tofaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek bu nikah töreni, genç çiftin ebeveynleri açısından da devletin zirvesine ev sahipliği yapacak.
Nitekim;
Söz konusu nikahın en önemli şahidinin, programının müsait olması halinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olması bekleniyor.
Henüz;
4 Kasım Cuma programı netleşmemekle birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın günübirliğine Bursa’ya gelip, nikah töreninin ardından yine Ankara’ya dönmesi bekleniyor.
Keza;
Başbakan Binali Yıldırım ile bazı kabine üyelerinin de aynı gün içinde nikaha gelmesi bekleniyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin kıyacağı belirtilen nikah, 7500 kişilik spor salonunda iş, sanat, spor, bürokrasi, siyaset ve ekonomi temsilcilerini de buluşturacak.
Bu arada;
Söz konusu nikahın, Spor Salonu’nda gerçekleştirileceği ve bir ilk olacağı için, protokol ve davetliler olmak üzere oturma düzeninin nasıl olacağı yönünde çalışmaların sürdüğü, bu denli kalabalık bir nikaha rağmen, nikahın oldukça sade bir tören içinde gerçekleştirileceğini duyduk.
Hatırlanacağı üzere;
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bursa’ya son olarak yaklaşık 1 yıl önce, 21 Aralık 2015 tarihinde gelmiş, başta Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumun açılışı olmak üzere birtakım temaslarda bulunmuştu.