Süha GÜRSOY

Süha GÜRSOY

suha@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Fabrika'nın son ürünü
17 Temmuz 2012 Salı, 08:30

İkincisi ilkinden daha önemli Bursasporlular için. Takıma yeni monte edilen genç ayaklardan Ozan Tufan, geçmişte Türk futbolunun 'Sağbek' fabrikası Bursaspor'un son ürünü olacağını gözler önüne serdi. Antrenmanlarda yılmadan çalışan, kendine has stili olan Ozan Tufan, bu yetisini kaybetmezse gelecekte mevkisinin tek ismi olacaktır.

Bu karşılaşma Ertuğrul Sağlam açısından diğer üç maçtan daha ön plana çıktı. Sağlam, gençlerle ilgili kafasındaki soru işaretlerinin büyük bir bölümüne yanıt buldu. Bursa'ya dönüşte Özlüce'de dağıtacağı karnede kimlere zayıf not vereceği yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Karne sevincini yaşayacakları hep birlikte göreceğiz.

Transfere gelecek olursak. Belirsizlik yine hakim. Ama daha somut bilgiler var. Metin Korkmaz'ın Perşembe günü için Toure'yle ilgili sarf ettiği 'imza atar' iddiası önemli. İşin iç yüzü ise şu: Manchester City'den beklenen ve transfere onay veren yazı. İşte düğümü bu yazı çözecek. Yoksa Bursaspor'un Fildişili futbolcuyla anlaşması hiçbir şey ifade etmiyor.