Süha GÜRSOY

Süha GÜRSOY

suha@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hasta ayağa kalktı seriye taktı
21 Şubat 2012 Salı, 08:49
Hasta yatağında yatıyor, iyileşme sürecine girmiş, toparlanması için kendisini diriltecek bir ilaca ihtiyacı var. İşte Belediye galibiyeti Bursaspor'a 'İlaç' gibi geldi.
Ne demişti Ertuğrul Sağlam; "Hedef üst sıralar ise seri galibiyetler almamız lazım".
Ordu maçı başlangıç olarak görülüyordu, olmadı.
Manisa galibiyeti yeni bir sayfanın açılmasını sağladı.
Belalı Belediye karşısında alınan 3 puan da serinin ikinci halkası olarak kayıtlara geçti.
Bursaspor isteyerek, golü düşünerek başladığı maçı arzuladığı sonuçla bitirdi.
Hücum organizasyonu ilk kez bu kadar iyi kuruldu. Duran top ustası Batalla hünerini konuşturdu. N'Diaye'nin attığı kafa golü çalışılmış bir pozisyonun ürünüydü. Yapılmıyor diye hep eleştirilen 'Yugoslav faulü'nü bile Bursaspor iyi uyguladı. Rakibinin hızlı hücumunu kesmeyi bildi.
Herkes dersine çalışmıştı dün gece...
Teknik adamından futbolcusuna, seyircisine kadar. Sağlam da pozisyonları futbolcularıyla birlikte yaşadı. N'Diaye'nin cezalı duruma düştüğü saniyelerde duyduğu üzüntü bir sonraki maçın taktik planlarının alt üst olmasından kaynaklandı.
Sestak dünyaları kaçırdı, ama arı gibi çalıştı. Sorumsuz davranışları nedeniyle dikkatiyle birlikte kulakları da çekilen Ozan İpek rakibin solundan attı, sağından geçti.
İki kanadı çalışan Bursaspor saha içinde uçak gibiydi.
Kaptan Ömer takımı kurtarma adına "Ben bu davaya kellemi koydum arkadaş" der gibi mücadele etti.
Neredeyse Bangura ve Tagoe'ye nispet yapma adına alışma devresini çabuk atlatan Pinto, uzun zamandır aranılan santrforu izlettirdi. Şilili gollerine devam ederse büyükannesini özleme fırsatı bulamayacak.
Yazının sonunda bir övgü taraftara, bir yergi de Suat Aslanboğa'ya...
Dün gece Bursaspor seyircisi ne kadar iyiyse, hakem Aslanboğa da o oranda kötüydü. 3. dakikada Can'ın Ozan'ı biçmesini 'es' geçti ya, işte o dakika futbolu katletti. Tribünlerin söylediği gibi 'futbolun katili....' benzetmesi onun için geçerliydi.