Süha GÜRSOY

Süha GÜRSOY

suha@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kısa yol mu, korku tüneli mi?
21 Mart 2012 Çarşamba, 08:49
Maç öncesi Ertuğrul Sağlam'ın söylemleri aynen şöyle: “Ankaragücü maçından dersler çıkardık”, “Kupayı ciddiye alıyoruz”.
Şimdi de saha içine bakıyoruz…
3. dakikada Hasan Ali'nin şutu direkte patlıyor, 28'de de Yaşar topu direğe nişanlıyor.
Maça ciddi asılan taraf baştan sona BUGSAŞ.
Bursasporlu futbolcular büyük bir bölümü toprak kaplı zeminde ayakta durmakta zorluk çekiyor. Sanırsın çocukluklarında bile toprak sahada hiç koşturmamışlar. Özellikle de Sestak oyunda kaldığı bölümde ayakta mı yoksa yerde mi duracağına karar veremedi. Ona eşlik eden sayılamayacak kadar da arkadaşı vardı. Günün iyilerinden biri İbrahim diğeri de Mehmet Sak'tı.
Bursaspor koca bir 90 dakika oyun disiplininden uzak, üretkenlik anlamında sıfıra yakın bir mücadele ortaya koydu. Stoperin sağ kanat, forvetin orta sahada oynadığı dakikalar Süper Lig beşincisi futbolcuların kendilerini nasıl bir duruma düşürdüğünü gözler önüne serdi.
Dirençli BUGSAŞ ise azmiyle futbolun ciddi bir oyun olduğunu kanıtladı.
Sözün özü Sağlam'ın öğrencileri hocalarının altını ısrarla çizmesine rağmen rakibi ciddiye almadı. Avrupa'ya gidecek en kısa yolu futbollarıyla korku tüneline soktu. Uzatmada atılan goller Timsah'a çeyrek final kapısını aralasa da bu mücadele Bursaspor'un ismine, cismine yakışmadı.