Süha GÜRSOY

Süha GÜRSOY

suha@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Spazm mı, kontenjan mı?
16 Nisan 2012 Pazartesi, 08:59
Bir takımın kimyasıyla üç gün içinde bu kadar oynanırsa sonuç da kaçınılmaz olur. Ertuğrul Sağlam işte bunu yaptı. İstanbul'da etkili oynayan kadroyu bozdu, işin özeti intihar etti.
Bazı değişiklikler anlaşılabilir ancak…
Kaledeki Carson-Yavuz değişikliği enteresan.
Carson, söylenildiği gibi belindeki spazm nedeniyle mi yoksa Sağlam'ın formsuz Ömer'in yerine Stepanov'u oynatmak için yarattığı kontenjana mı takıldı?
Bu arada kadroda da yedi yabancı bulunuyor.
Ortada karışık bir durum var.
Sadece bu mu?
Bir önceki maçta da aynı, diğerlerinde de… Bursaspor'da savunmanın merkezinde oynayan iki stoper her hafta farklı isimlerden oluşuyor. Bu durum kötü bir alışkanlık haline geldi. 'Saklı yetenek' diye başlık attığımız, kendisine methiyeler düzdüğümüz Mehmet Sak geldiği günden bu yana belki de eline geçen şansların en kötüsünü kullandı. Ona diğer takım arkadaşları da eşlik etti.
Dünkü maç aslında Sivas'ta geçen yılki o 'Kara' futbolun kopyası, bir başka deyişle arasına karbon kağıdı koyulmuş haliydi.
Bursaspor'un dün sahada 'Ruh'u yoktu, futbolcular da sahada 'Ruh' gibiydi.
Farkın açılmasını engellemek için hiçbir şey yapılmadı, kapanması için de hiçbir girişimde bulunulmadı.
Bursaspor, Süper Final'i önemsemediğini dünkü oyun anlayışıyla gösterdi. Yeşil Beyazlılar için lig Antep maçıyla birlikte bitti. Anlaşılan o ki, kalan 5 maç formaliteden öteye gitmeyecek. Çünkü Bursaspor'un önünde hedefi yok. Akılda sadece Türkiye Kupası var.
Hedef olmayınca da bu sonuç kaçınılmaz.
İstanbul'daki futbola hepimiz şapka çıkardık.
Sivas'taki oyundan sonraysa…
Takke düştü, kel göründü…