Tolga ÖZTAŞ

Tolga ÖZTAŞ

tolgaoztas@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Travma sona erdi!
04 Eylül 2018 Salı, 08:26

Süper Lig'de ilk 4 hafta geride kaldı. Bursaspor oynadığı 4 maçta da puan veya puanları istediğini, hak ettiğini hem rakiplerine hem de taraftarlara hissettirdi. Teknik Direktör Samet Aybaba yönetimindeki Bursaspor son 2 sezondur düşme travması yaşayan oyuncuların neredeyse hepsinden kurtuldu. Artık öyle son maç korkusu, düşme korkusu yaşamayacaktır Timsah... Yine de Aziz ile Harun'un bonservislerinin düşük kalması herkes gibi bende de hayal kırıklığı yarattı ancak Bursaspor bu ayrılıkla Okan ve Muhammed gibi çok önemli 2 kaleci kazanacaktır. Bunun da kazanımları ne 2 milyon Euro ile ne de başka bir parayla ölçülemez.
Yapılan transferler kadroda bulunan oyunculara da hırs yaptırmış durumda. Mesela yeni kaptan Ertuğrul en sağlam maçlarından birini çıkarırken, Furkan da geçen sezon oynadığı Fenerbahçe maçından esintiler sundu. Genç Burak'ın böyle bir maçta erken çıkmasına çok fazla takılmaması gerekiyor. Bu sezon zaman zaman ona ihtiyaç olacak ve bence gereken katkıyı takıma koyacaktır. Burak'ın yerine giren Yusuf da bu sezonki en etkili maçını oynadı. Ama bunun böyle kolay motivasyon sağlanan maçlarda olmaması, genel olarak lige yayılması gerekiyor. Zayıf bir Jires'in ya da Burak'ın biraz daha tecrübelenmesiyle formayı kaptıracağını göze alıp artık Süper Lig'de Bursaspor formasıyla golleri atması lazım.
Son olarak Bursaspor'un bu saatten sonra forveti bellidir. Sakho'dan sakat olmadığı sürece o formayı hiç kimse alamaz. Kalitesi, duruşu belli olan bu futbolcunun yedeği de Stancu kesinlikle olamaz. Umut Nayir ile Ali Akman'ın Sakho'nun alternatifi olarak düşünülmesi lazım. Beşiktaş maçında Sakho oyuna girdi ben Stancu'yu göremedim. 5 dakika gözlerim aradı acaba Rumen golcü kanada mı geçti diye fikirler dolaştı aklımda. Meğerse savunmanın arkasında gizli forvet olarak dolaşıyormuş...