10 yaşındaki Ada'nın öldüğü yolu trafiğe kapadılar
Muğla’nın Bodrum ilçesinde evinin önünde trafik kazası geçirerek ölen minik yelkenci Ada Uz’un ailesi çocuklarını defnettikten sonra yolu trafiğe kapattı. 
GÜNDEM , 23 Haziran 2016 Perşembe, 23:43
10 yaşındaki Ada'nın öldüğü yolu trafiğe kapadılar
5 Haziran Pazar günü Bodrum Turgutreis Mahalleside evlerinin önündeki yoldan karşıya geçerken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan 10 yaşındaki Ada Uz 17 gün verdiği yaşam savaşını kaybetmişti. Kazanın ardından yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Ada Uz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmişti. Turgutreis Karabağlar mezarlığına defnedilen minik yelkencinin ailesi mezarlıktan çıktıktan sonra evlerinin önünde kaza geçiren çocukları için eylem yaptı. Ellerinde Ada’nın resimleri ile yolun ortasına oturan acılı anne, baba ve yakınları uzun bir süre yolu trafiğe kapatarak yetkililere çağrı yaptı.

\"\"

Alkışlarla protestolarını yaklaşık 2 saat sürdüren acılı ailenin yanına jandarma ekipleri gelerek yolu açmalarını istedi. Ada’nın annesi Oya Erol jandarma ekipleri ile konuşarak çocuğunun gözü önünde kaza geçirdiğini söyledi. Ada Uz’un nasıl kaza geçirdiğini anlatan acılı anne yolun biran önce yapılmasını istedi. Minik yelkencinin babası Ömer Uz yetkililerden bu yolu düzeltmelerinin sözü almadan ayrılmayacaklarını ifade ederek, “Bizim çocuğumuz bu yolda öldüğünü ve başka çocukların ölmemesi için yolda bir an önce tedbir alınması” dedi.

\"\"

Bir süre daha eylem yapan aile karakol komutanıyla konuşarak yolun düzelmesi konusunda söz aldı. Daha sonra yoldan çekilen aile yolda düzenlemeler yapılmasa Ada’nın doğum günü olan 2 Temmuz’da büyük çaplı bir eylem yapacaklarını açıkladı. Yol trafiğe açıldıktan sonra jandarma trafik ekipleri yolda uygulama yapmaya başladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR