17 yaşındaki kıza çıplak fotoğrafla şantaj!
Adana'da 19 yaşındaki liseli, Facebook'ta tanıştığı 17 yaşındaki kızla tehditle ilişkiye girdi. Üstüne bir de şantaj yapıp 5 bin TL istedi. Olayı, annenin dikkati ortaya çıkardı.
GÜNDEM , 17 Nisan 2016 Pazar, 12:20
17 yaşındaki kıza çıplak fotoğrafla şantaj!
Adana'da sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı kız çocuğuyla şantaj karşılığında birlikte olan ve şantajla 5 bin lira para isteyen genç, kız çocuğunun annesinin cüzdanından para çalması sonucu yakayı ele verdi.

FACEBOOK'TA TANIŞTILAR

Edinilen bilgiye göre, olay Çukurova ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, lise öğrencisi A.K. (19) sosyal paylaşım sitesi  Facebook'tan lise öğrencisi A.Ş. (17) ile tanıştı. Bir süre sosyal medya üzerinden görüşen A.K. ve A.Ş. sosyal medyadan birbirlerine çıplak fotoğraflarını gönderdi.

"BENİMLE BİRLİKTE OLMAZSAN BUNLARI YAYARIM"

A.K. daha sonra, "Benimle birlikte olmazsan bunları internet üzerinden yayarım rezil olursun, ailen öğrenir" dedi. Kız çocuğu bu tehdit üzerine A.K. ile birlikte oldu. A.K. bununla da yetinmeyerek, "Ailem ile aram kötü  Adana'dan başka şehre gideceğim bana 5 bin lira getir yoksa bu görüntüleri herkese gösteririm" diyerek şantajla bu kez para istedi.

ANNESİNİN CÜZDANINDAN HER GÜN PARA ÇALINCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Kız çocuğu o kadar parasının olmadığını söyledi ancak A.K. parayı getirmemesi halinde olacaklardan sorumlu olmayacağını belirtti. Kız çocuğu tehdit karşısında annesinin cüzdanından her gün para çalmaya başladı. Annesi bu durumu fark ederek okuldaki rehber öğretmenine "Kızım benim cüzdanımdan para çalıyor daha önce böyle bir şey yapmazdı, şimdiye kadar 500 lira çaldı. Onunla konuşur musunuz ne sorunu var" dedi.REHBER ÖĞRETMENİNE HER ŞEYİ ANLATTI

Rehber öğretmen kız çocuğunu yanına çağırıp durumu anlatarak nedenini sordu. Bu soru üzerine kız çocuğu rehber öğretmenine başından geçen her şeyi tek tek anlattı. Öğretmen hemen durumu  Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği'ne bildirdi.

İNKAR ETTİ AMA TUTUKLANDI

Bunun üzerine gözaltına alınan A.K., emniyetteki sorgusunda suçlamaları kabul etmedi. Zanlının bilgisayarına ve cep telefonuna el konuldu.Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen A.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR