2015'te dünyanın en iyi hocası seçilmişti! Fenerbahçe teklifte bulundu
Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, son olarak Arjantin Milli Takımını çalıştıran Jorge Sampaoli'ye teklifte bulundu.
SPOR , 02 Kasım 2018 Cuma, 00:28
2015'te dünyanın en iyi hocası seçilmişti! Fenerbahçe teklifte bulundu

Süper Lig'de sezona çok kötü bir başlangıç yapan ve son olarak Kadıköy'de Ankaragücü'ne kaybeden Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ve ekibi, Teknik Direktör Phillip Cocu ile yollarını ayırmış ve yeni antrenör arayışlarına başlamıştı. Bu arayışlarda sürpriz bir durağa uğranmış durumda. Fenerbahçe, son olarak Arjantin Milli Takımını çalıştıran Jorge Sampaoli'ye teknik direktörlük için teklifte bulundu.

PRESE DAYALI FUTBOL ANLAYIŞIYLA TANINIYOR

2012-2016 yılları arasında çalıştırdığı Şili Milli Takımı'yla önemli başarılar elde eden 58 yaşındaki teknik adam, prese dayalı futbol anlayışıyla tanınıyor. Sampaoli, 2016-17 sezonunda Sevilla ile başarılı bir Avrupa deneyimi yaşadıktan sonra Arjantin Milli Takımı'nın başına geçti fakat Tangocular Dünya Kupası'nda istedikleri sonucu alamayınca taraflar yollarını ayırdı.

2015'TE DÜNYANIN EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRÜ SEÇİLMİŞTİ

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu tarafından 2015 yılında dünyanın en iyi teknik direktörü seçilen Sampaoli'yle Paraguay ve Meksika'nın yanı sıra Tigres, Atlanta United, Dinamo Moskova, Spartak Moskova ve San Lorenzo da ilgileniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR