23 Nisan'ı hastanede kutladılar
Bursa’da tedavi gören çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hastanede kutladı.
BURSA , 23 Nisan 2013 Salı, 09:44
23 Nisan'ı hastanede kutladılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Bursa’da bazı çocuklar hastanede kutlama yaptı. Şevket Yılmaz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Turgay Ciner Hastane Sınıfı’nda eğitim gören çocuklar, 23 Nisan pastası kesti. Şiirler okuyarak şarkı söyleyen çocuklar, velileriyle birlikte kutlamayı izledi.

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Karadağ, hastanede yatan çocukların eğitimlerinden mahrum bırakılmadığını vurguladı. 23 Nisan'ı okullarında kutlayamayan öğrencilerin bu duyguyu yaşamaları için hastanede kutlama düzenlediklerini söyleyen Karadağ, bütün çocukların kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Müzeyyen Özdemir, hastanede tedavi olan kızı Nuray'ın koluna takılı olan serumu başının üzerinde taşıdı. Kızının eğitiminden geri kalmaması için hastane okulunda eğitim gördüğünü belirten anne Özdemir, “Çocuklarımız böyle günlerde mutlu oluyor. Hem biz moral bulduk hem de çocuklarımız burada eğlendi” dedi.
Konuşmaların ardından ellerinde Türk bayraklarıyla 23 Nisan pastası kesen çocuklar, daha sonra velileriyle birlikte şarkı söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR