5 ilde dolandırıcılık operasyonu
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nce 5 ilde düzenlenen operasyonda, polislikten ihraç edildiği belirtilen suç örgütü liderinin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM , 28 Mayıs 2012 Pazartesi, 13:38
5 ilde dolandırıcılık operasyonu
Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 3 ay önce İzmit'teki bir banka şubesinden sahte maaş bordrosuyla kredi çekmeye çalıştıkları iddiasıyla tutuklanan M. A. ve S. Ç'nin ifadeleri doğrultusunda İ. A'yı takibe aldı.


Yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından şüphelinin suç örgütü için sahte evrak düzenlediğini belirleyen ekipler, Kocaeli, Antalya, Bursa, Sakarya ve İstanbul'da 12 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.


Operasyonda örgüt lideri olduğu iddia edilen T. K. ile İ. A, Levent T, T. E, Y.Y, C.Ö, S.B, İ.H, Y.A, L. B. ve A.T. gözaltına alındı.


T. K'nin polislikten ihraç edildiği, Sakarya'nın Sapanca ilçesindeki evinde 2 çuval sahte evrakla çok sayıda plastik mühür ele geçirildiği bildirildi.


Şüphelilerin sahte evraklarla haksız kazanç sağladıkları, kiraladıkları otomobilleri de sahte evraklarla sattıkları belirtildi.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR