AB Bakanı Ömer Çelik'ten çok sert Almanya yorumu
AB Bakanı Ömer Çelik, "Alman makamlarının miting izniyle terör gösterisi yapılmıştır" dedi.
GÜNDEM , 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 18:32
AB Bakanı Ömer Çelik'ten çok sert Almanya yorumu

AB Bakanı Ömer Çelik Twitter'da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Almanya'nın terör örgütü yandaşları tarafından yapılan mitinge izin vermesi, demokrasi ve hukuk anlayışıyla bağdaşmaz. Alman makamlarının izniyle terör gösterisi yapılmıştır.

Hukuk ve demokrasi anlayışı açısından mücadele edilmesi gereken terör faaliyetlerine, resmî makamlar eliyle izin verilmesi artık hiçbir mazeretle izah edilemeyecek şekilde terörün himaye edilmesi anlamına gelmektedir. Terör örgütleri arasında iyi ya da kötü gibi ayrım yapan demokrasilerin kendi meşruiyetlerini zayıflatmaktan başka iş yapmadıkları açıktır. Terörü himaye ederek kendi demokrasilerine kendileri saldırmış oluyorlar.

PKK terör örgütünün himaye edilmesi Alman makamlarının izniyle gerçekleşmektedir. Alman makamları açıkça bir terör örgütünün Avrupa'nın ortasında faaliyet yapmasına izin vermektedir.

Bu faaliyetlere izin verenler, kendi demokrasi ve hukuk anlayışlarını bu örgütlerin hizasına yazmaktadır. Terör insanlık suçudur. Terör gösterisine izin verenler insanlığa karşı işlenen suçlarla mücadele ettiklerini iddia edemezler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR