ABD'de silahlı saldırı alarmı tatbikat çıktı!
ABD'nin Maryland eyaletindeki Joint Base Andrews askeri üssünde silahlı saldırı alarmı verildi. Ancak Anadolu Ajansı'nın haberine göre, verilen alarmın "hatalı" olduğu, üste silahlı saldırgan bulunmadığı bildirildi. Üsteki tatbikatın, silahlı saldırı zannedildiği tahmin ediliyor.
DÜNYA , 30 Haziran 2016 Perşembe, 17:06
ABD'de silahlı saldırı alarmı tatbikat çıktı!
Reuters'a konuşan bir Savunma Bakanlığı yetkilisi, üste silahlı bir saldırgan olduğunu söylemişti. Saldırgana Malcolm Grow Sağlık Merkezi'nde ilk karşılığın verildiği açıklanmıştı. Askeri üs bu sırada, güvenlik önlemiyle geçici olarak kapatıldı.

Olayın yaşandığı Joint Base Andrews üssündeki personele de bulundukları binalardan dışarı çıkmamaları ve sığınaklara inmeleri söylendi.

Üste saldırgan olduğuna dair telefonla alınan bir ihbar üzerine alarm verildiği belirtildi.

Ancak Anadolu Ajansı, verilen alarmın "hatalı" olduğunu, üste silahlı saldırgan bulunmadığını bildirdi. Washington Post'a konuşan bir güvenlik yetkilisi de üste "saldırgan olmadığını" söyledi. 

Associated Press'in haberine göre, Rodney Smith isimli sağlık merkezi yetkilisi, "Önce 'silahlı saldırgan' tatbikatı yapılıyordu. Sonra durum gerçeğe dönüştü" demişti.

Joint Base Andrews, ABD başkanlarını taşıyan Air Force One uçağının bulunduğu üs. Söz konusu askeri üs, Beyaz Saray'a yaklaşık 24 kilometre uzaklıkta.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR