ABD'de silahlı saldırıda 5 çalışanı ölen gazete bugünkü baskısı!
ABD'nin Maryland eyaletinde bir saldırganın haber merkezine ateş açması sonucu en az 5 kişi öldüğünün silahlı saldırının ardından gazete Cuma günkü baskısını yayımladı.
DÜNYA , 29 Haziran 2018 Cuma, 17:53
ABD'de silahlı saldırıda 5 çalışanı ölen gazete bugünkü baskısı!

Saldırı, yerel saatle öğleden sonra eyaletin başkenti Annapolis'teki Capital Gazette gazetesinin binasına düzenlenmişti. Saldırgan gözaltına alındı.

Gazetenin muhabirlerinden Chase Cook Twitter mesajında "Lanet olası gazeteyi yarın çıkarıyoruz" yazdı.

Cook mesajını saldırıdan bir kaç saat sonra paylaştı.

ABD medyası polisin gözaltına aldığı zanlının Jarrod Ramos olduğunu ve Ramos'un 2012'de gazeteyi iftiradan dava ettiğini yazıyor. Ancak polis henüz zanlının ismini açıklamadı.

Capital Gazette muhabirlerinden biri Ramos'un "kasten adam öldürmekle" suçlandığını yazdı.

Saldırganın haber merkezinin cam kapısının dışından içeri doğru ateş açtığı belirtildi.

Gazete çalışanları, meslektaşları Gerald Fischman, Wendi Winters, Rob Hiaasen, Rebecca Smith ve John McNamara'nın hayatını kaybettiğini açıkladı.

'GAZETE TEHDİT EDİLİYORDU'

Polis saldırının hedefli bir şekilde gerçekleştirildiğini ve gazetenin son zamanlarda sosyal medya üzerinden şiddetli tehditler aldığını söyledi.

30'lu yaşlarında beyaz bir erkek olan saldırganın gözaltına alındığı ve sorgulandığı ancak polis ile işbirliği yapmayı reddettiği bildirildi.

CBS televizyon kanalı ise saldırganın, kimliğinin tespit edilmesini önlemek için parmak uçlarına zarar verdiğini öne sürdü, ancak polis bu iddia ile ilgili bir açıklama yapmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR