Allah'ın yerine Atatürk'ü koyun
Şamil Tayyar, konuk olduğu programda, dini değerlere hakaret ettiği için ceza alan Fazıl Say'ı sahip çıkanları yerinden zıplatacak öneride bulundu. Tayyar; Fazıl Say'ın ceza almasına sebep olan "Nerede ya...şak, adi, şaklaban, hırsız, magazinci, hepsi Allahçıdır" sözlerini tekrarlayan Tayyar, "Allah kelimesini çıkarın "Mustafa Kemal'i koyun içinize siniyor mu sinmiyor mu?" şeklinde bir soru yöneltti.
GÜNDEM , 17 Nisan 2013 Çarşamba, 13:37
Allah'ın yerine Atatürk'ü koyun

 Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan 1'e Bir programına konuk olan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, müzisyen Fazıl Say'a verilen hapis cezasını değerlendirdi.
 
İKİ YÜZLÜ VE SAHTEKARLAR VAR

Tayyar kendisinin bir ifadesi yüzünden ceza aldığını ifade ederken "Siz kendi ideolojinize kendi dünyanıza göre insanların istediklerine küfretme özgürlüğü olduğunu düşüneceksiniz, başkalarına farklı bir hukuki muamele kalmasını arzu edeceksiniz. Bu olmaz. Ben Türkiye 'de bu konuda insanların iki yüzlü ve sahtekar olduğunu düşünüyorum" dedi.
 
ALLAH'IN YERİNE ATATÜRK'Ü KOYUN

Fazıl Say'ın söylemlerinin tamamen kutsal değerlere ve dine hakaret etmek olduğunu dile getiren Şamil Tayyar, ilginç bir karşılaştırma yaptı. Fazıl Say'ın ceza almasına sebep olan "Nerede ya...şak, adi, şaklaban, hırsız, magazinci, hepsi Allahçıdır" sözlerini tekrarlayan Tayyar, "Allah kelimesini çıkarın "Mustafa Kemal'i koyun içinize siniyor mu sinmiyor mu?" şeklinde bir soru yöneltti.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR