Altın alacaklar dikkat! Çeyrek altın...
Altın fiyatları, art arda üçüncü haftayı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor. Altının ons fiyatı 1238 dolardan işlem görürken, çeyrek altın 239 liradan satılıyor.
EKONOMİ , 17 Şubat 2017 Cuma, 14:07
Altın alacaklar dikkat! Çeyrek altın...

Altın fiyatları doların bir haftanın en düşük seviyelerinde seyretmesine paralel olarak kazanımlarını korurken, Avrupa ve ABD'deki siyasi belirsizliğin yarattığı talebin etkisiyle art arda üçüncü haftayı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

Sene başından bu yana yüzde 7.5 değer kazanan altın, hafta başından bu yana yüzde 0.3 yükseldi. Bugün ise yüzde 0.2 değer kaybetti.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı yüzde 0,14 düşüşle 145 liradan işlem gördü. Kapalıçarşı'da çeyrek altın yüzde 1,08 yükselişle 239 liradan, cumhuriyet altını ise 984 liradan alıcı buluyor.

ALTIN ABD'NİN ETKİSİNDE HAREKET EDİYOR

İntegral Yatırım'ın hazırladığı piyasa raporu şöyle: "Ons altın fiyatı hafta içinde ABD ekonomisinin güç kazandığının görülmesi ve Fed'den gelen şahin açıklamalar sonrasında güç kazanan doların etkisiyle birlikte gerilemişti. Trump'ın göçmenlere yönelik çıkardığı ve geçtiğimiz dönemde mahkeme kararı ile iptal edilen yasanın tekrar gündeme gelmesi ise hafta içinde tedirginliğin artmasına neden oldu. Bu etkiyle birlikte Trump'ın dün yaptığı açıklamaların çok da olumlu karşılanmamış olması ons altın fiyatın 1242 dolar seviyesine çıkarttı. Ons Altın teknik olarak incelendiğinde, aşağı alanda 1220 dolar bölgesinin oldukça önemli bir destek alanı oluşturduğu görülmekte. Bu seviyenin gerisinde günlük kapanış görülmesi durumunda aşağı yönlü hareket hızlanabilir. Yukarı alanda ise 1245 dolar bölgesi için aynı şeyi söylemek mümkün. 1250 dolar üzerinde günlük kapanış görülmesi, ons altında yeni bir yükseliş hareketine neden olabilir"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR