Altını olanlar dikkat! Bu sabah...
Altın fiyatları 18 Mayıs Perşembe günü ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek altın dün kapanışı kaç liradan yaptı? Yatırımcıların merakla takipte olduğu altın fiyatlarındaki dalgalanmalarda son durum nedir? İşte piyasalarla ilgili güncel bilgiler...
EKONOMİ , 18 Mayıs 2017 Perşembe, 09:52
Altını olanlar dikkat! Bu sabah...

Altın fiyatları Kapalıçarşı'da ne kadar? Dün kapanışta gram 144,99 liradan çeyrek altın ise 235,69 liradan işlem gördü. Bugün piyasalar ne kadardan açılacak? Tekrar yükselişe geçen altın fiyatları yeniden mi düşecek yoksa daha fazla mı yükselecek? Piyasalarla ilgili güncel bilgilere, ayrıntılar geldikçe haberimizden ulaşabilirsiniz.

Altın fiyatları yükselişe geçti!

İstanbul Kapalıçarşı'da, dün akşam kapanışta çeyrek altın 236,00 lira, Cumhuriyet altını 964,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 2,20 yükselişle 144,00 liradan işlem gördü. Altın borsasında dün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Rona Döviz ve Kıymetli Madenler, Uğuras Kıymetli Madenler, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Garanti Bankası ve Gram Kıymetli Madenler şeklinde sıralandı.

BIST Altın Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 1,37 değer kazandı.

Güne yükselişle başlayan gram altın, 142 liranın üzerinde işlem görüyor. Dün, altının ons fiyatındaki yükselişin etkisiyle 141,6 liraya seviyesine kadar çıkan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,28 değer kazancıyla 140,7 liradan tamamladı.

Gram altın, dolar/TL'deki değer kazancına paralel bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla yüzde 1,29 artışla 142,6 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 233, Cumhuriyet altını 952 liradan alıcı buluyor.

Küresel piyasalarda siyasi risklerin yeniden gündeme gelmesiyle altına talep artarken, altının ons fiyatı 1.244,96 ile yaklaşık iki haftanın en yüksek seviyesini gördü.

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD 10 yıllık tahvil faizleri ve dolar endeksinde yaşanan gerilemenin altın fiyatlarında yükselişlere neden olmaya devam ettiğini söyledi. Memiş, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya'ya özel bilgileri sızdırma iddiasının yatırımcıları güvenli liman olan altına yönlendirdiğini ifade etti. Bugün, Avro Bölgesi enflasyon verisi başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini belirten Memiş, teknik açıdan altının gram fiyatında 140,60 liranın destek, 142,60 liranın ise direnç konumuna geldiğini bildirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR