Amatör spor Büyükşehir'le güçleniyor!
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Namık Kemal Spor Kulübü hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.
BURSA'DA SPOR , 16 Mart 2019 Cumartesi, 07:40
Amatör spor Büyükşehir'le güçleniyor!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Namık Kemal Spor Kulübü'ne kazandırılacak hizmet binasının temeli düzenlenen görkemli törenle atıldı. Namık Kemal Mahallesi sakinlerinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı konfeti ve meşalelerle karşıladığı törende Bursa Milletvekili Refik Özen, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç, spor kulüpleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

Bursa'nın spor şehri olması yolunda yaptıkları yatırımlar nedeniyle geçmiş dönem belediye başkanları Hikmet Şahin ve Recep Altepe'ye teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2004 yılından bu yana 220'ye yakın spor kompleksi ve tesisin Bursa'ya kazandırıldığını belirtti. Yapılacak kulüp hizmet binasının teknik özelliklerini anlatan Başkan Aktaş, "Bursa'nın her bir köşesinde çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapması için amatör spor kulüplerimize yönelik çalışmalarımız var. Şu an birçok tesisin temelini atıyoruz. Ekim 2019'da hizmet binası tamamlanmış olacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR