Anneler Günü'nde kızına böbreğini verdi
Bursa’da bir anne 3 aydır nakil bekleyen kızına anneler gününde hayati bir sürpriz yaptı. Diyaliz makinesine giren kızının haline dayanamayan anne, Anneler Günü’nde kızına böbreğini bağışladı.
BURSA , 12 Mayıs 2013 Pazar, 10:33
Anneler Günü'nde kızına böbreğini verdi

12 Mayıs Pazar gününün Anneler Günü olması sebebiyle çocuklar annelerine çeşitli hediyeler alırken, bu özel günde bir anne kızına böbreğini hediye etti. 4 çocuk sahibi olan ve çocuklarından birine böbreğini bağışlayan 49 yaşındaki Kadriye Türkeş, “Kızım şeker hastasıydı ve sürekli hastaneye gidip geliyorduk. 3 aydan beri diyalize giriyordu kızım. Doktorlar bize ‘canlı birinden böbrek nakli olursa daha sağlıklı olur’ dedi. Bende hiç düşünmeden böbreğimi kızıma bağışladım. Hatta ameliyata girmeden önce hiç akılma diğer organlarıma zarar gelir ya da sağlığımdan olurum düşüncesi gelmedi. Evladım için değerdi” dedi.

3 aydır diyalize girdiğini ancak bu 3 ayın kendisine 10 yıl gibi geldiğini anlatan 28 yaşındaki Zeynep Türkeş,“19 yıldır şeker hastasıyım. Rabbime şükürler olsun ki annem, Anneler Günü’nde bana çok büyük bir hediye verdi. Ben ona ne kadar değerli bir hediye almış olsam da onun bana verdiği hediyenin yanında benim vereceğim hediye sönük kalırdı. Sadece annemin değil, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörleri Sahriye Keskin, Ersin Elgin ve Rafet Oflaz'da nakil konusunda bizlere çok yardımcı oldular” dedi.

İnsanları mutlu gördükleri zaman hastane olarak kendilerinin de mutlu olduğunu hatırlatan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörleri Sahriye Keskin, şu ana kadar hastanede onlarca kişiye nakil konusunda yardımcı olduklarını dile getirdi. Organ bağışının önemine değinen Keskin, vatandaşları bağış yapmaları için hastanede davet etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR