Aranan eski G.Saraylı futbolcu suskunluğunu bozdu
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkan Galatasaraylı eski futbolcular arasında yer alan Uğur Tütüneker, bir açıklama yaptı. Teknik direktörlüğünü yaptığı İsviçre'nin FC Wil takımındaki görevine dün son verilen Tütüneker, Türkiye'ye döneceğini duyurdu ve çarpıcı ifadeler kullandı.
SPOR , 25 Ağustos 2016 Perşembe, 11:46
Aranan eski G.Saraylı futbolcu suskunluğunu bozdu
Uğur Tütüneker'in açıklaması şöyle:
"Görevim dolasıyla, öncesinde ve sonrasında vatanımda bulunamadığım süreçte ülkemde meydana gelen hain girişimden dolayı üzüntümün sonsuz olduğunu bildirir bu sebepten dolayı hayatını kaybeden kardeşlerime Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar dilerim. 
Bugün hakkımda verilen gözaltı kararını medyadan ve eşimden öğrendim. Uzun yıllardır gerek Galatasaray gerekse Milli takımda oynamış bir futbolcu olarak asla ülkeme ihanet etmedim. 
Ben de herkes gibi çocukları okutan ihtiyaç sahiplerine destekte bulunduğunu sandığım bu hain grup tarafından kandırıldım.
Bu gruba kurban bağışı ve burs haricinde hiçbir maddi veya manevi destekte bulunmadım. 
15 Temmuz günü bu alçakların şerefsiz yüzlerini ben de gördüm.
Gün itibariyle bu sebepten İsviçre'deki kulübümle olan irtibatımı sonlandırdım.
Konu hakkında vicdanım son derece rahat olduğundan Ülkeme gelecek ve bana sorulacak tüm sorulara yüreğimle cevap vereceğim.
Buradan Türk Halkına, sayın Cumhurbaşkanımız'a sesleniyorum... 
BEN BU VATANIN EVLADIYIM VATANIMA ASLA İHANET ETMEDİM VE ETMEM
Saygılarımla; UĞUR TÜTÜNEKER"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR